Pogoda na Wielkanoc 2015: Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata... Niestety, w tym roku początek kwietnia przyniesie ze sobą jedynie zimową aurę. Słońce zza chmur wychodzić będzie rzadko, a deszcz oraz śnieg z deszczem i niska temperatura będą nam towarzyszyć przez cały tydzień. Kliknij w galerię i zobacz prognozę pogody na pierwsze dni kwietnia. Co nas czeka w Wielkanoc?

Czasem deszcz, a czasem śnieg - tak ma wyglądać Wielkanoc 2015 w przeważającej części kraju

W tym roku w Wielkanoc pogoda nie będzie zachęcać do wychodzenia z domu. Deszcz, śnieg, wiatr i niska temperatura - taką prognozę pogody przedstawia dla województwa śląskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jeszcze tydzień temu Wielkanoc zapowiadała się dość ładna, choć niezbyt ciepła, ale bez opadów i z pogodnym niebem. Niestety, z obecnych prognoz pogody wynika, że zarówno Wielki Tydzień, jak i same święta, będą zimne, natomiast noce mogą być wręcz mroźne - z temperaturami od zera do minus 1-2 st. Celsjusza. Do tego będzie dość mocno wiało, co jeszcze spotęguje odczucie chłodu. Toteż zapowiadane temperatury 5-6 st. C w ciągu najbliższych dni będziemy odczuwać jako 2-3 st. C.

Prognoza pogody na Wielkanoc według IMGW. Czy będą białe Święta Wielkanocne?


Pojawiły się też zapowiedzi takiej Wielkanocy, jak dwa lata temu, kiedy lepiliśmy zajączki i pisanki ze śniegu. Czy zatem mamy szykować sanki na święta i rękawiczki, czy też wiosna zostawia nam jakieś złudzenia dotyczące pogody?

- W tej chwili trudno powiedzieć, czy w samą Wielkanoc spadnie śnieg, ponieważ wciąż mówimy o długoterminowych prognozach pogody - mówi Krzysztof Jania, dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

- Na pewno trzeba się liczyć z opadami deszczu ze śniegiem. Natomiast w środę-czwartek już będzie wiadomo, jaka będzie struktura tych opadów: więcej deszczu czy śniegu. Z pewnością jednak im bardziej górzysty teren, tym więcej będzie śniegu, a w górach spadnie śnieg.

Na pytanie, czy ten wiatr, który od wczoraj wieje, jest w stanie radykalnie zmienić pogodę, synoptyk odpowiada, że raczej nie. Dość mocny północno-zachodni wiatr powoduje, że wciąż napływają do nas chłodne masy powietrza, więc ten niż, który dominuje nad naszym regionem, a nawet znacznym obszarem Polski, może się utrzymać, ale też trochę pogłębić.


Wielkanoc

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!