Obecnie remontowany jest wiadukt południowy (od centrum miasta) na ul Obecnie remontowany jest wiadukt południowy (od centrum miasta) na ul

Obecnie remontowany jest wiadukt południowy (od centrum miasta) na ul. Matuszczyka (© fot. Agnieszka Materna)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wodzisław Śląski buduje za pieniądze pochodzące z funduszy europejskich obwodnicę, która odciąży ruch w ścisłym centrum miasta i stworzy lepszy wyjazd na krajową trasę z Rybnika do Chałupek. Tym samym mieszkańcy szybciej dotrą także do budowanej autostrady A-1, a konkretnie do zjazdu w Mszanie czy Świerklanach.

Gigantyczna inwestycja obejmuje nie tylko budowę nowego odcinka drogi od ulicy Marklowickiej do ulicy 26 Marca wraz z rondem na ul. Rybnickiej, ale także w jej ramach powstanie nowy wiadukt nad torami kolejowymi oraz przebudowane będą kompletnie mosty na ul. Matuszczyka. Łączna wartość prac - razem z przebudową mostów i budową nowego ronda przy ulicy Rybnickiej - wynosi 50 milionów złotych, z czego 23 mln zł wyłożyły fundusze europejskie, a 11 milionów dorzuci Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa drogi na odcinku ponad 2 kilometrów pozwoli nie tylko na udrożnienie ruchu w centrum. Urzędnicy przypominają, że nowa droga udostępni także tereny inwestycyjne miasta usytuowane przy ulicy Przyjaźni.

Inwestycja zostanie zakończona z początkiem 2012 roku, a prace przy jej realizacji idą w najlepsze.

Obecnie remontowany jest wiadukt południowy (od centrum miasta) na ulicy Matuszczyka. Jego otwarcie, zgodnie z harmonogramem, nastąpi do 30 września. Drogowcy obiecują, że zdążą. Wtedy nastąpi przełożenie ruchu samochodowego na wyremontowany obiekt i rozpoczęcie prac budowlanych na wiadukcie północnym, od strony osiedla XXX-lecia.

- Niezależnie trwają intensywne prace przy budowie nowej drogi od Tesco do ulicy Rybnickiej. W ramach budowy łącznika ul. Rybnickiej i 26 Marca zostaną wykonane - oprócz jezdni - również chodniki, zatoki autobusowe, odwodnienie drogi oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, czyli bariery chodnikowe oraz energochłonne.

Jako zabezpieczenia przed hałasem zostaną zamontowane ekrany akustyczne oraz tzw. "zielona ściana" - informują w magistracie.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!