Ulica Mąkołowska to najwygodniejsze połączenie z Mąkołowcem Ulica Mąkołowska to najwygodniejsze połączenie z Mąkołowcem

Ulica Mąkołowska to najwygodniejsze połączenie z Mąkołowcem

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie bez znaczenia dla mieszkańców powiatu mikołowskiego są także remonty dróg prowadzących do gmin sąsiednich, np. Katowic, Tychów, Żor czy Rudy Śląskiej. Dzięki pieniądzom z funduszy europejskich sieć połączeń rozrasta się, komunikacja jest z roku na rok efektywniejsza, budowane są nowe łączniki i przebudowywane już istniejące.

Mikołowianie mają już od tego roku bardzo wygodne połączenie z Mąkołowcem, jedną z północnych dzielnic Tychów. Wszystko za sprawą ponad 2,1 mln zł dofinansowania do wartej przeszło 4,2 mln zł kompleksowej przebudowy ul. Mąkołowskiej. Ulica ta stanowi cenne połączenie północnej części miasta z jego centrum oraz w dalszej części z ul. Mikołowską (DK-44).

Remont rozpoczął się 29 września 2008 r., a zakończył 20 stycznia 2010 r. W tym czasie przebudowany został blisko 1,7-kilometrowy odcinek ulicy, poprawione zostało nie tylko bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale i komfort podróżowania.

- Różnica między stanem nawierzchni sprzed remontu, a po remoncie jest diametralna, co widać zresztą już gołym okiem, a na pewno się ją czuje pod kołami - ocenia tyszanin Tomasz Kordon. - Przez wiele miesięcy musiałem dojeżdżać do domu na Mąkołowcu po samych dziurach. Teraz wreszcie mogę się poruszać bez żadnych przeszkód po asfalcie.

Prace na ulicy Mąkołowskiej polegały między innymi na zwiększeniu nośności drogi pod kątem dopuszczalnego nacisku na oś, uregulowaniu jej geometrii oraz odwodnieniu terenu.

Do końca zeszłego roku przebudowanych zostało aż siedem skrzyżowań znajdujących się w ciągu tej ulicy oraz kilka przystanków komunikacji miejskiej (w tym celu zbudowano bezkolizyjne zatoki autobusowe).

Szybkie i jak najbezpieczniejsze połączenie z resztą miasta pieszym ułatwiła za to budowa chodnika, przystosowanego również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstał ciąg jednostronny na całej długości remontowanej drogi.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!