Poszerzone jezdnie i pobocza zwiększą bezpieczeństwo Poszerzone jezdnie i pobocza zwiększą bezpieczeństwo

Poszerzone jezdnie i pobocza zwiększą bezpieczeństwo (© fot. arc.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wiejska, Bieruńska i Górnośląska to ta sama powiatowa droga prowadząca z Miedźnej do Woli.

Tyle że poszczególne jej odcinki noszą różne nazwy. Przez ostatnie dziesięć lat powiat zajmował się nimi tylko doraźnie, co sprowadzało się do łatania coraz większych dziur po zimie i remontów cząstkowych w miejscach, gdzie robiło się naprawdę niebezpiecznie. Oprócz lokalnego ruchu dodatkowym obciążeniem dla nawierzchni są bowiem duże auta ciężarowe, których coraz więcej kursuje tymi drogami. Kasa starostwa nie była jednak w stanie pokryć kosztów generalnych remontów. Licząc na to, że pojawi się możliwość zdobycia pieniędzy z funduszy europejskich, Powiatowy Zarząd Dróg zaczął w 2006 r. przygotowywać projekt przebudowy wszystkich trzech ulic. Mając dokumentację i pozwolenie na budowę, złożono w ubiegłym roku wniosek o dotację i został on przyjęty.

Tym sposobem roboty warte 5,54 mln złotych kosztować będą powiat niewiele ponad 2 mln, resztę sfinansują fundusze europejskie.

Ekipa wykonawcy, Infrapolu z Rudy Śląskiej, przejęła plac budowy w połowie marca tego roku. Prace mają się zakończyć 29 października.

Tym, co najbardziej cieszy mieszkańców, oprócz samego remontu nawierzchni, jest budowa utwardzonych poboczy. Częściowo wzdłuż poszerzonych do 6 m jezdni poprowadzone zostaną chodniki. Przebudowane będą także zatoki autobusowe, a w niektórych miejscach pojawią się placyki postojowe dla samochodów.

- Przy tylu samochodach, jakie codziennie tędy przejeżdżają, człowiek naprawdę czasem się boi iść poboczem, bo tak wąsko i niebezpiecznie. Dlatego z nadzieją patrzymy na ten remont. Wreszcie będzie jak w cywilizowanym kraju - powiedziała pani Jadwiga z Miedźnej.

Drogowcy zajmą się też regulacją i odtworzeniem rowów przydrożnych.

Gmina, która buduje kanalizację (także z pomocą unijną), w tym samym czasie założy rury w pasie drogowym.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!