Prace  przy  przebudowie ulic w Pilicy  przebiegają  sprawnie Prace  przy  przebudowie ulic w Pilicy  przebiegają  sprawnie

Prace przy przebudowie ulic w Pilicy przebiegają sprawnie. Inwestycja ma zakończyć się w grudniu (© Fot. Patryk Drabek )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Granitowa nawierzchnia, stylowe oświetlenie, nowe chodniki i wreszcie brak dziur. Takim wyglądem będą już niedługo zachęcać ulice: Senatorska, Księżna i Zamkowa w Pilicy. Trwa właśnie ich przebudowa, która według założeń powinna zakończyć się w grudniu tego roku.

- Liczymy jednak, że całą inwestycję uda zakończyć się wcześniej - mówi Stefan Sajdak, inspektor ds. inwestycji w pilickim urzędzie.

Nie zmienia to faktu, że mieszkańcy korzystający z tych ulic muszą uzbroić się w cierpliwość.

- Do tej pory na drodze było mnóstwo dziur, po prostu nie dało się przejechać - podkreśla Władysław Sołtysik, mieszkaniec Pilicy. - Teraz będzie lepiej. Jeżdżę na rowerze i dzięki tej inwestycji poruszanie się po nowej drodze będzie należało do przyjemniejszych. Takie przedsięwzięcie było tutaj potrzebne - dodaje.

Ulice wchodzą w skład zespołu pałacowo-parkowego oraz zabytkowego starego miasta. Wszystkie prace prowadzone są pod nadzorem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który wcześniej musiał wyrazić zgodę na rozpoczęcie inwestycji. Przekazał też wytyczne, którymi należy kierować się podczas przebudowy.

Ulicom po remoncie przywrócony zostanie średniowieczny charakter. Wkomponują się również w pięknie odrestaurowany rynek. W ten sposób miasto zyska malownicze uliczki, które będą cieszyć oczy mieszkańców i turystów. Estetykę ulic poprawią także wykonana kanalizacja deszczowa, poprowadzenie pod ziemią m.in. kabli telefonicznych i oświetleniowych oraz przywrócenie zieleni na ulicy Senatorskiej. Obecnie wykonywane są chodniki i parkingi na ulicy Zamkowej. Następnie wykonane będą granitowe nawierzchnie. Zakres prac przewiduje przebudowę dróg począwszy od skrzyżowania z ulicą Krakowską do skrzyżowania z ulicą 17 Stycznia.

Inwestycja kosztuje ponad 3,7 mln zł i jest realizowana dzięki 83-procentowemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!