Maja Suchanek walczy z nowotworem, a  wy możecie ją wesprzeć tańcząc zumbę Maja Suchanek walczy z nowotworem, a  wy możecie ją wesprzeć tańcząc zumbę

Maja Suchanek walczy z nowotworem, a wy możecie ją wesprzeć tańcząc zumbę (© mat.pras.)

Mięsak Ewinga - na ten rodzaj nowotworu chorują trzy osoby na milion. Niestety dziesięcioletnia Maja Suchanek z Wrocławia jest jedną z nich. Możesz jej pomóc... Tańcząc zumbę!

Maja Suchanek ma dziesięć lat, pasjonuje się fotografią, prowadzi bloga, a w wolnych chwilach robi drobiazgi z filcu. Zawsze lubiła sport: pływanie, jazda na nartach i rolki to była dla niej codzienność.

- Pod koniec ubiegłego roku padła diagnoza, która ścięła wszystkich z nóg. Maja, radosna, pełna energii i wysportowana dziewczynka ma nowotwór. Okazało się, że ból nogi był efektem złośliwego i bardzo rzadkiego guza, zlokalizowanego w kości krzyżowej - mówią Gosia i Monika, które pomagają w zbieraniu środków na leczenie Mai.

Maja przeszła już cykl sześciu chemioterapii, zabiegi chirurgiczne, liczne i skomplikowane badania. Teraz przygotowuje się do "megachemii", czyli do podania leków w bardzo wysokiej dawce, po której konieczny jest autoprzeszczep.

Przyjaciele postanowili pomóc Mai w zbiórce pieniędzy na leczenie. Stąd też pomysł na ZumbaMAJaton: już 25 kwietnia na hali wielofunkcyjnej AWF Wrocław zorganizowany zostanie maraton zumby z którego dochód w całości zasili konto Mai w fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową (bilety-cegiełki min. 30 zł)

Skąd pomysł na akcję?

- Zastanawiałyśmy się po prostu w jaki sposób pomóc Mai i podczas jednej z burzy mózgów padł pomysł zumby . Zumba to energia, radość, coś co łączy ludzi. Taka dawka pozytywnych uczuć przyda się naszej Majce i zjednoczy wszystkich uczestników w niesieniu pomocy. Szybko udało nam się znaleźć wspaniałych instruktorów, którzy poprowadzą zajęcia, a także wielu chętnych do dołączenia się do tej inicjatywy - informują organizatorki.

Na wydarzenie zapisało się już ponad 200 osób. Jeśli chcecie dołączyć napiszcie mejla: zumbaMAJAton@gmail.com a więcej informacji znajdziecie także na facebooku.

Osoby, które nie mogą się pojawić na MAJAtonie, a chcą pomóc, mogą dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Mai lub przekazać swój 1% podatku.

Bank Millennium S.A. - 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Tytuł ,,ZUMBA MAJAton Maja Suchanek"

1% podatku
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
KRS 86 210 z dopiskiem: Maja Suchanek

Czytaj też: Daj słowo Misi. Wasze historie pomagają jej przetrwać ciężkie chwile

Akcje charytatywne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!