Na kilku ulicach w gminie Węgierska Górka położono nowy asfalt na drogach dojazdowych do domów Na kilku ulicach w gminie Węgierska Górka położono nowy asfalt na drogach dojazdowych do domów

Na kilku ulicach w gminie Węgierska Górka położono nowy asfalt na drogach dojazdowych do domów (© Fot. Łukasz Gardas )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Blisko 1,2 mln zł kosztowała przebudowa dróg gminnych Doliny oraz Myce wraz z odwodnieniem, łączących Cisiec z Żabnicą. Inwestycję przeprowadziła gmina Węgierska Górka.

85 procent kosztów pokrytych zostało z funduszy europejskich, a konkretnie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

- Wcześniej na ulicach były potężne dziury i ciężko było tutaj dojechać. Teraz są nowe nakładki i nie ma z tym żadnego problemu - zachwala Izabela Łysoń, turystka wypoczywająca na terenie Węgierskiej Górki.

W ramach zadania powstał liczący ponad 3 km odcinek drogi o szerokości 3 metrów. Powstały ponadto pobocza i specjalne przepusty.

Przebudowa lokalnego odcinka gminnego Na Doliny była ważna, ponieważ łączy się on z dwoma drogami powiatowymi, które stanowią dodatkowo alternatywę dla dróg przelotowych w stronę granicy ze Słowacją w Zwardoniu, Glince, a także Jaworzynce.

Nie jest to jedyna inwestycja przeprowadzona w ostatnim czasie w tej gminie, dzięki której poprawił się stan infrastruktury drogowej. Przebudowano bowiem także drogi gminne w Cięcinie - w ciągu ulic 3 Maja, Bystry Potok oraz Turystycznej.

- Jako mieszkańcy jesteśmy bardzo zadowoleni. Droga została poszerzona i położono na niej nową nawierzchnię - mówi Stanisław Pękala, korzystający z ulicy Bystry Potok.

Modernizowane odcinki mają łącznie prawie 2 kilometry, a szerokość jezdni wynosi od 2,7 do 4,0 metrów.

Urzędnicy zabiegający o pieniądze w składanym wniosku argumentowali, że zadanie to jest istotne, ponieważ drogi łączą się z trzema ważnymi trasami powiatowymi biegnącymi w kierunku Węgierskiej Górki, Brzuśnika, a także Cięciny Górnej.

Inwestycja kosztowała po-nad 700 tys. zł, z czego - jak w poprzednim przypadku- 85 proc. stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!