Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polski Dubaj nad Bałtykiem na majówkę w sam raz. Polecamy. Byliśmy tam. Zobacz zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Jaroslawiec24.pl i TT
Jarosławiec - polski Dubaj. Zobaczcie najnowsze zdjęcia - widok plaży oraz samego kurortu z gminy Postomino, który został rozsławiony w całej Polsce i Europie. Piszą o nim branżowe portale turystyczne. Miejscowi też to podchwycili... Polecamy polski Dubaj na majówkę 2024. Zobaczcie na zdjęciach, jak tutaj jest.

Jarosławiec - polski Dubaj - najnowsze zdjęcia plaży

- Sztuczna plaża z, której zasłynął Jarosławiec ma przydomek Dubaj - mówi Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino.

W Jarosławcu nie brak luksusowych hoteli, czy też apartamentowców. Miejscowość się rozwija, choć sceptycy mówią uszczypliwie, że daleko jej do Dubaju. I oczywiście jest to prawda, ale Jarosławiec ma coś, czego nie mają inne kurorty nad Bałtykiem w Polsce - wspaniałą sztuczną plażę, która wgryza się w morze.

Jak dojechać do Jaroslawca - polskiego Dubaju?

Do Jarosławca dojedziecie krajową drogą numer sześć. Można na przykład pojechać przez miasto Sławno (powiat sławieński, województwo zachodniopomorskie). Stąd do Jarosławca są 24 km - to nieco ponad pół godziny jazdy autem.

Trasa dojazdu do Jarosławca w Google Mapy

Nadmorska Gmina Postomino położona jest na środkowym wybrzeżu, w północno – wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, między Ustką, Sławnem a Darłowem. Gmina obejmuje swym zasięgiem 34 miejscowości, w tym 28 sołectw. Zajmuje powierzchnię 22686 ha, zamieszkuje ją ok. 7 150 mieszkańców.

Poza rolnictwem główną dziedziną aktywności gospodarczej jest obsługa ruchu turystycznego, skoncentrowanego głównie w miejscowościach nadmorskich takich jak: Jarosławiec, Jezierzany, Łącko, Nacmierz czy Rusinowo.

Symbolem Jarosławca jest latarnia morska, usytuowana w samym centrum miejscowości w odległości 400 metrów od brzegu, w pobliżu starych zabudowań, pozostałych po poprzedniej, zbyt niskiej latarni. Na szczycie trzydziestometrowej wieży znajduje się taras widokowy, do którego prowadzą kamienne schody. Pierwotnie źródłem światła były lampy zasilane olejem rzepakowym. W 1908 roku latarnia otrzymała zasilanie elektryczne oraz syrenę przeciwmgielną. W 1993 roku budowla została wpisana do rejestru zabytków. Latarnia pięknie komponuje się ze zmodernizowanym placem przy ulicy Bałtyckiej, gdzie znajduje się fontanna oraz rzeźba rybaka wykonana z brązu, nawiązująca do tradycji rybackich miejscowości Jarosławiec. Rzeźbę wykonał poznański artysta Robert Sobociński.

Sanatorium na NFZ dla rodzin. Polecamy Wam Uzdrowisko Dąbki ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tanie linie trują! Ryanair i Wizz Air na czele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto