Sensacyjne zwycięstwo GKS Tychy nad Wisłą Kraków! Zobacz zdjęcia z kluczowego meczu o fotel lidera

Rafał Musioł
Tyszanie odnieśli w Krakowie bardzo cenne zwycięstwo w walce o awans do PKO Ekstraklasy.
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tyszanie odnieśli w Krakowie bardzo cenne zwycięstwo w walce o awans do PKO Ekstraklasy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Anna Kaczmarz
Piłkarze GKS Tychy odnieśli bezcenne zwycięstwo w walce o awans do PKO Ekstraklasy. Zespół Dariusza Banasika pokonał Wisłę w Krakowie 1:0. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

W 19 minucie błąd popełnił Nemanja Nedić, Jesus Alfaro oddał ją do Mikiego Villara, a ten w sytuacji sam na sam przegrał z Maciejem Kikolskim. Obchodzący tego dnia 20 urodziny bramkarz tyszan po raz pierwszy pokazał, że to będzie jego wieczór, a koledzy tę interwencję wykorzystali w najlepszy możliwy sposób. Norbert Wojtuszek dośrodkował w pole karne Wisły, a Julius Ertlthaler głową dał GKS-owi prowadzenie. Co prawda sędzia Jarosław Przybył potrzebował wsparcia VAR-u, jednak gol został ostatecznie uznany.

Jak się okazało było to jedyne trafienie w tym meczu. Gospodarze, zwłaszcza w drugiej połowie, atakowali niemal bez przerwy, ale Kikolski interweniował na pograniczu natchnienia. Piątkowa wygrana jest dla Tychów pierwszą w historii na bousku Wisły.

Dzięki zwycięstwu tyszanie oddalili się od Wisły na 6 punktów i co najmniej do niedzieli zostali samodzielnymi liderami Fortuna 1. Ligi, w której żadna drużyna nie wygrała tylu spotkań co GKS (13).

Wisła Kraków - GKS Tychy 0:1 (0:1)