Szóste zwycięstwo koszykarzy

(les)
Koszykarze MOSM Tychy kontynuują zwycięską passę w rozgrywkach trzecioligowych. Podopieczni trenera Edwarda Feitha wygrali po raz szósty z rzędu. Tym razem wygrana ucieszyła całą ekipę szczególnie, bowiem był to miły ...

Koszykarze MOSM Tychy kontynuują zwycięską passę w rozgrywkach trzecioligowych. Podopieczni trenera Edwarda Feitha wygrali po raz szósty z rzędu. Tym razem wygrana ucieszyła całą ekipę szczególnie, bowiem był to miły prezent urodzinowy dla trenera. Rywalami tyszan byli koszykarze AZS MOS Katowice. Choć katowiczanie to rywal niżej notowany, poprzeczkę zawiesił wysoko. Oba zespoły stworzyły wyrównane widowisko. Po dwóch kwartach wynik meczu brzmiał 46:45 dla Tychów. Pierwszą MOSM wygrał 20:15, natomiast druga zakończyła się wygraną rywala 30:26. Trzecia kwarta znów była zwycięska dla tyszan 25:22, a przed decydującym starciem drużyna E. Feitha prowadziła zaledwie 4 pkt. Ostatecznie MOSM wygrał czwartą kwartę 30:19 i cały mecz 97:90.

Oto indywidualne dokonania tyskich koszykarzy w tym spotkaniu: Damian Pruksa - 6 asyst, Marek Jaremko - 5 przechwytów i 9 asyst, Robert Rojek - 7 zbiórek, Tomasz Bzdyra - 3 bloki, - Paweł Oczak 38 punktów. Oprócz niego punkty dla MOSM zdobyli: Jaremko 25 (2), Pruksa 12 (3), Rojek 10 (1), Bzdyra 4 oraz Białkowski 8, Firlej 0.

Kolejny mecz MOSM Tychy rozegra w sobotę w hali przy ul. Bielskiej. Rywalem będzie jeden z najtrudniejszych konkurentów - KKS Cieszyn.