19. zwycięstwo Big Stara

(ls)
Po ostatniej kolejce spotkań koszykarzom drugiej ligi zafundowano dwutygodniową przerwę. Wznowią rozgrywki 10 marca i wówczas Big Star Tychy pojedzie do Katowic, na spotkanie z Mickiewiczem.

W ostatnim meczu tyszanie bez większych problemów poradzili sobie z AZS Katowice. Wynik 115:68 mówi właściwie wszystko. Było to 19. (!) zwycięstwo tyskiej ekipy w 20 meczach. Tę zwycięską passę zespołu można chyba odnotować jako rekordowe osiągnięcie. Została ona przerwana tylko w jednym meczu, kiedy to Big Star uległ Polonii Przemyśl po dogrywce. Warto także zwrócić uwagę na bilans małych punktów - aż ponad 500 na plusie.

Drugoligowe rozgrywki koszykarzy powoli zbliżają się do końca. Big Star ma jeszcze sześć spotkań, w tym pojedynek z najgroźniejszym rywalem - Dąbrową Górniczą (24 marca), a wcześniej z Mickiewiczem Katowice i Jaworznem. Po spotkaniu z Dąbrową podopiecznych Grzegorza Pinkowskiego czekają jeszcze trudne mecze z Piotrcovią, Przemyślem i Krosnem, ale czy będą miały jakieś znaczenie? Jeśli tyszanie wygrają z Dąbrową, chyba raczej już nie. Kibice nie wyobrażają sobie, by tego sezonu drużyna z Tychów nie zakończyła na pierwszym miejscu. To zaś oznacza bezpośredni awans do I ligi.