A teraz play off

Jacek Sroka
Napastnik GKS Mariusz Justka (w białej koszulce) siał sporo zamieszania pod bramką Łukasza Jańca. Fot. A. Łuczakowska
Zakończyła się zasadnicza runda rozgrywek hokejowej ekstraligi. Ostatnim zespołem, który zakwalifikował się do czołowej czwórki walczącej o medale było Podhale.

Zakończyła się zasadnicza runda rozgrywek hokejowej ekstraligi. Ostatnim zespołem, który zakwalifikował się do czołowej czwórki walczącej o medale było Podhale. „Szarotki” dokonały nie lada sztuki pokonując na wyjeździe prowadzącą w tabeli Cracovię. W niedzielę rozpoczyna się rywalizacja w play off.

Początek meczu w Krakowie należał do gospodarzy, którzy wykorzystując osłabienie rywala (na ławce kar siedział Podlipni) objęli dwubramkowe prowadzenie. Górale ani myśleli jednak rezygnować. Jeszcze w I tercji kontaktowego gola strzelił Tomas Jakes, a w następnej odsłonie atakujące z determinacją „szarotki” udokumentowały swą przewagę dwoma kolejnymi trafieniami autorstwa Łyszczarczyka i Zamojskiego. W ostatniej tercji wygraną Podhala przypieczętował Różański.

Wobec zwycięstwa „Szarotek” wysoka wygrana TKH Toruń w Sosnowcu nie na wiele się zdała i popularne „pierniki” rywalizować będą tylko o utrzymanie się w ekstralidze. Apetyty trenera Jarosława Morawieckiego i jego zespołu były dużo wyższe, ale finisz choć imponujący (sześć zwycięstw z rzędu) okazał się spóźniony i strat poniesionych wcześniej nie dało się odrobić. W Zagłębiu w niedzielę miał po raz pierwszy w tym sezonie zagrać Marek Cholewa. 43-letni obrońca doznał jednak kontuzji pachwiny i wspomoże zespół dopiero w play offie. Debiut w ekstralidze zaliczył za to 18-letni bramkarz sosnowiczan Tomasz Dzwonek.

Bez historii był również mecz w Tychach. Mistrzowie Polski strzelali gole najsłabszemu w lidze Sanokowi nawet wówczas, gdy grali w osłabieniu. W ten sposób swoje bramki zdobyli Sebastian Gonera i Adrian Parzyszek. Kibice GKS żałowali tylko, że ich ulubieńcy nie zakończyli tego spotkania „dwucyfrówką”. Więcej emocji było w Oświęcimiu. Unia słabo zaczęła spotkanie ze Stoczniowcem i po 11 minutach przegrywała z gdańszczanami 0:2. Na szczęście później podopieczni trenera Tomasza Rutkowskiego wzięli się do roboty i strzelając w II tercji cztery gole przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pary play off

o miejsca 1-4
• Cracovia Comarch - Wojas Podhale Nowy Targ
• Dwory Unia Oświęcim - GKS Tychy

Gra toczy się do czterech zwycięstw. Terminy meczów: 26 i 28 lutego, 3 i 5 marca oraz ew. 7, 10 i 12 marca.

o miejsca 5-8
• TKH Toruń - KH Sanok
• Stoczniowiec Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec

Gra toczy się do trzech zwycięstw. Terminy meczów: 26 lutego, 3 i 5 marca oraz ewentualnie 10 i 12 marca.

• GKS Tychy - KH Sanok 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)

1:0 - Sebastian Gonera (4), 2:0 - Robin Bacul (10), 3:0 - Artur Gwiżdż (24), 4:0 - Adam Bagiński (25), 5:0 - Adrian Parzyszek (33), 5:1 - Robert Kostecki (39), 6:1 - Mariusz Justka (42), 7:1 - Mirosław Bober (48), 8:1 - Adrian Parzyszek (54), 9:1 - Michal Belica (58).

• Dwory Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 5:4 (1:3, 4:0, 0:1)

0:1 - Jarosław Rzeszutko (5), 0:2 - Marek Pavlacka (11), 1:2 - Roman Gawaljer (13), 1:3 - Artur Kostecki (18), 2:3 - Marcin Jaros (21), 3:3 - Tomasz Wołkowicz (27), 4:3 - Jakub Radwan (27), 5:3 - Mariusz Jakubik (35), 5:4 - Bartłomiej Wróbel (59).

Zagłębie Sosnowiec - TKH Toruń 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

0:1 - Arkadiusz Marmurowicz (10), 0:2 - Michal Mravec (22), 0:3 - Bartosz Dąbkowski (24), 0:4 - Aleksander Myszka (28), 0:5 - Vadimas Romanovskis (38), 0:6 - Jacek Dzięgiel (44), 0:7 - Tomasz Proszkiewicz (44).

Cracovia Comarch - Wojas-Podhale Nowy Targ 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

1. Cracovia 42 90 174-99
2. Dwory Unia 42 79 138-99
3. GKS Tychy 42 75 145-97
4. Podhale 42 74 183-116
5. TKH Toruń 42 72 135-92
6. Stoczniow. 42 46 126-154
7. Zagłębie 42 31 121-205