Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Awanse dla funkcjonariuszy z okazji Dnia Policjanta

WOJCIECH SZNER
Sierżant sztabowy Zbigniew Pustelnik i sierżant Mirosław Biełka - od wczoraj już starszy sierżant. ZDJĘCIE: WOJCIECH SZNER
Sierżant sztabowy Zbigniew Pustelnik i sierżant Mirosław Biełka - od wczoraj już starszy sierżant. ZDJĘCIE: WOJCIECH SZNER
Dzisiaj policjanci obchodzą swoje święto. Nawiązuje ono do uchwalonej 24 lipca 1919 roku przez Sejm Ustawy o Policji Państwowej. Wczoraj w tyskiej komendzie awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Dzisiaj policjanci obchodzą swoje święto. Nawiązuje ono do uchwalonej 24 lipca 1919 roku przez Sejm Ustawy o Policji Państwowej. Wczoraj w tyskiej komendzie awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

W tym roku święto policji obchodzimy skromnie, lecz uroczyście. W komendzie została zorganizowana okolicznościowa odprawa, podczas której wyróżniający się funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższy stopień. W piątek kilkuset policjantów z rodzinami bawiło się w Paprocanach - powiedział nam podkom. Piotr Bieniak, rzecznik KMP w Tychach.

Ludziom najczęściej policja kojarzy się z funkcjonariuszami Sekcji Ruchu Drogowego. Są najbardziej widoczni na drogach, a przeciętny obywatel ma z nimi najczęstszy kontakt.

- Praca policjantów z drogówki polega nie tylko na egzekwowaniu prawa, ale również na oddziaływaniu prewencyjnym, które przejawia się np. w organizowaniu spotkań i pogadanek z dziećmi w szkołach. Na bieżąco prowadzimy działania mające ograniczyć liczbę wypadków i stłuczek. Eliminujemy też z ruchu nietrzeźwych użytkowników drogi ? powiadział nam aspirant Marek Głowania, z-ca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego.

Święto jest okazją do pochwalenia się osiągnięciami. Sporo sukcesów odniosła sekcja kryminalna zajmująca się najpoważniejszymi przestępstwami.

- Naszych policjantów nie widać, ale za to widoczne są efekty ich pracy. Możemy pochwalić się kilkoma spektakularnymi sukcesami. Na przełomie 2000/2001 roku zatrzymaliśmy 19 osobową grupę, która dokonała kilkudziesięciu napadów rabunkowych z bronią w ręku na banki i ajencje firm ubezpieczeniowych. Działała na terenie całego kraju. Duże efekty mamy w zwalczaniu narkomanii. Pod względem ilości ujawnionych przestępstw okołonarkotykowych zajmujemy obecnie IV miejsce w województwie. Komenda policji w Tychach jako jedna z pierwszych w kraju zlikwidowała w 1995 roku sieć dealerów narkotykowych. Nasi funkcjonariusze doprowadzili też do zatrzymania grupy zajmującej się kradzieżą luksusowach aut i TIR-ów.
Udowodniono im ponad 50 kradzieży. Ostatnio zatrzymaliśmy sprawców głośnej afery węglowej na terenie KWK "Ziemowit" - powiadział nam podkom. Marek Sitek, z-ca naczelnika Sekcji Kryminalnej.

Praca policjantów jest trudna i niebezpieczna, wymagająca pełnej dyspozycyjności i poświęcenia. Niestety ciągle jeszcze nie idzie za tym odpowiednie wynagrodzenie. Policjant za swoją pracę otrzymuje średnio 1,5 tys. złotych.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto