Polecamy

Posterunkowy: Koniec cwaniactwaPosterunkowy w Śląskiej Policji jest od niedawna, ale już przekonał się, że służba na ulicy nie jest łatwa
[2/8]

Brak możliwości odmowy mandatu - koniec cwaniactwa czy utrudnianie życia? Nawet policjanci bywają sceptyczni

Posterunkowy: Koniec cwaniactwa
Posterunkowy w Śląskiej Policji jest od niedawna, ale już przekonał się, że służba na ulicy nie jest łatwa.

- Codziennie w pracy spotykamy osoby, które nie mają zupełnie szacunku do munduru. Nie mówię tutaj o wyzwiskach, bo to mnie nie rusza. Wkurza mnie za to pospolite cwaniactwo - przyznaje posterunkowy.

- Podchodzimy do kogoś, kto ewidentnie złamał prawo, a on zaczyna powoływać na przepisy, o których naczytał się w internecie, ale nie ma bladego pojęcia, o czym mówi. Kłóci się, wymachuje rękami, wszystko nagrywa, a na końcu nie przyjmuje mandatu i tutaj zaczyna się cała zabawa - dodaje.


Kliknij kolejne zdjęcie i czytaj więcej > > >Planowane zmiany w przepisach, które mają znieść możliwość odmowy przyjęcia mandatu, nie wzbudzają powszechnego entuzjazmu nawet w samej policji. To paradoksalne, gdyż właśnie policjancii wydawać się powinni zwolenikami wprowadzenia tych zmian. - Myślę, że nowe przepisy ograniczą cwaniactwo - mówi posterunkowy ze Śląska. A jednak policjanci są w tym temacie podzieleni. Uważają, że zmiany są konieczne, tak samo jak konsultacje w tej sprawie. Kliknij w galerię i przeczytaj wypowiedzi policji w tym temacie.

Najnowsze wiadomości

reklama