Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - firma doceniona

Redakcja
Dziś trudno sobie wyobrazić życie bez bieżącej wody. Jednak nowoczesnym przedsiębiorstwom, do jakich zalicza się Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., zależy nie tylko na tym, by jego odbiorcy mieli pewność dostaw wody. Ta woda musi być najwyższej jakości, podobnie jak usługi świadczone przez przedsiębiorstwo.

Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy cały czas szkoli się pracowników i podnosi umiejętności załogi. - Nasza firma od lat kieruje się zasadą "inwestowanie w rozwój pracowników jest inwestycją w rozwój firmy". Dzięki dobrze dobranej i wyszkolonej kadrze firma gwarantuje najwyższej jakości usługi na terenie Chorzowa i Świętochłowic. Dodatkowo, poprzez troskę o lokalną społeczność wiemy, że ludzie są najważniejsi - podkreśla Krzysztof Broż, prezes Zarządu Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Najlepszym dowodem na to, że te założenia umiejętnie są wdrażane w życie w ChŚPWiK Sp. z o.o., jest fakt, że firma ta niedawno otrzymała nominację do tytułu Solidny Pracodawca Śląska. Dyrektor personalny firmy Dorota Matysik podkreśla, że chorzowsko-świętochłowickie przedsiębiorstwo poszukuje do pracy przede wszystkim ludzi ambitnych, nie obawiających się wyzwań i stawiających czoła trudnościom. - Większość naszej załogi nieustannie uczestniczy w szkoleniach, seminariach, kursach i studiach, które opłacamy - twierdzi. - Poprzez udział w prezentacjach i wyjazdach techniczno-szkoleniowych ludzie zapoznają się z nowymi technologiami. Dzięki temu nieustannie podnosimy jakość świadczonych usług. To dowód siły przedsiębiorstwa i nobilitacja w oczach lokalnej społeczności.

Pracownicy związani są bardzo mocno z chorzowsko-świętochłowickim przedsiębiorstwem przez wiele lat, a jeśli odchodzą, to głównie na zasłużony odpoczynek emerytalny.

Osiągnięcia ChŚPWiK doceniane są nie tylko w zakresie dbałości o pracowników. Doceniane są też działania tej firmy na rzecz społeczności lokalnej. Pod koniec ubiegłego miesiąca w chorzowskim hotelu Arsenal Palace odbywała się konferencja poświęcona konkursowi o znane w regionie godło promocji Śląski Oskar - zamienione obecnie na Śląska Ikona. W trakcie tej konferencji wręczono trzy nominacje. Jedną z nich odebrał Krzysztof Broż, prezes Chorzowsko- -Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Odbierając to wyróżnienie, prezes Broż podkreślił, że poprzez tę nominację zostały docenione przede wszystkim starania przedsiębiorstwa o czyste środowisko, wodę i kanalizację. ChŚPWiK Sp. z o.o. włożyło wiele pracy - podejmując wielki wysiłek techniczny, inżynieryjny i finansowy - by zmieniło się centrum Świętochłowic i Chorzowa Batorego. Właśnie tam została przykryta Rawa, dzięki czemu miejska przestrzeń zyskała na estetyce. - To nie koniec naszych działań - podkreślił prezes Broż. - Na końcu Rawy jest bowiem oczyszczalnia ścieków Klimzowiec i w tej chwili jesteśmy na finiszu z jej modernizacją. Oczyszczalnia przestanie być uciążliwa dla mieszkańców, ponieważ zostały tam zastosowane najwyższej jakości procesy technologiczne. Aktualnie jeszcze kończymy kilka instalacji i myślę, że całość oddamy do użytku w maju tego roku - dodał.

Jest to niezwykle ważne przedsięwzięcie z punktu widzenia działań na rzecz środowiska lokalnego, jak i podnoszenia jakości usług. Do tego typu wartościowych i ważnych osiągnięć należy też zaliczyć pomyślny przebieg tegorocznego auditu przeprowadzonego przez Polskie Centrum Akredytacji w Laboratorium Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Jego celem była ocena utrzymania standardów w obszarze wykonywanych badań objętych zakresem akredytacji nr AB1173, przyznanej 22 kwietnia 2010 roku (30 parametrów), oraz rozszerzenie zakresu akredytacji o nowe parametry. Dzięki temu laboratorium w najbliższej przyszłości będzie mogło udostępnić swoim klientom poszerzoną ofertę analizy wody pitnej i ścieków.

- Akredytacja oznacza oficjalne potwierdzenie, że uzyskiwane przez laboratorium wyniki badań są rzetelne, obiektywne i wiarygodne, co oznacza m.in. zwiększenie naszej konkurencyjności na rynku usług badawczych - podkreśla Barbara Olewińska-Matusik, kierownik laboratorium.

Jednym z podstawowych zadań naszej firmy jest m.in. dystrybucja wody przeznaczonej do spożycia. - Do laboratorium właśnie należy stała kontrola parametrów jakościowych wody dostarczanej naszym odbiorcom, a wyniki uzyskiwane w ramach wewnętrznego monitoringu jakości wody są raportowane do Inspekcji Sanitarnej, gdzie dokonywana jest ich wnikliwa analiza, służąca m.in. do opracowywania obszarowych ocen jakości wody, sporządzania raportów do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz tworzenia trendów w prowadzeniu nadzoru nad jakością sanitarną wody - wyjaśnia Barbara Olewińska-Matusik. - Myślę, że nasi klienci doceniają, że uzyskiwane przez nas wyniki badań są honorowane przez inne laboratoria oraz większość instytucji unijnych. Dlatego też laboratorium ChŚPWiK, oprócz działań na rzecz klientów wewnętrznych firmy, świadczy również usługi dla klientów zewnętrznych w zakresie pobierania próbek wody, ścieków, osadów, badań fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych wody, badań fizykochemicznych ścieków oraz badań fizykochemicznych i mikroskopowych osadów. - Stosowane w laboratorium metody badawcze oparte są na aktualnych rozporządzeniach dotyczących jakości wody i ścieków. Obecne możliwości badawcze laboratorium to oznaczanie ponad 80 parametrów. Jednak ciągle rozwijamy działalność, dostosowując się do zmieniających się wymagań klientów oraz aktów prawnych. Akredytacja laboratorium badawczego to standard pozwalający na zaistnienie na rynku usług badawczych, do którego należy dążyć, jeżeli myśli się perspektywicznie. Na rynku jest duża konkurencja między laboratoriami, dlatego laboratoria zabiegając o klientów, dążąc do rozwoju, zdobywają akredytację. Uzyskanie certyfikatu akredytacji to, oprócz kosztów poniesionych na jego uzyskanie, także mnóstwo pracy włożonej w jego realizację. Dla przedsiębiorstwa i laboratorium akredytacja to duży prestiż - wyjaśnia kierownik laboratorium.

Żeby jednak utrzymać ten wysoki poziom usług, trzeba spełniać najwyższe standardy, ponieważ co roku przeprowadzana jest ocena podmiotu przez PCA pod kątem realizacji wymagań normy PN EN ISO/IEC 17025 oraz określenia, w jakim stopniu laboratorium doskonali swoje usługi. W przypadku stwierdzenia rażących nieprawidłowości, certyfikat może zostać cofnięty. Nowy, rozszerzony zakres badawczy, zatwierdzony w trakcie ostatniego auditu PCA, pozwoli na poszerzenie oferty usług badawczych o nowoczesne metody pozwalające uzyskać jeszcze dokładniejsze wyniki w bardzo krótkim czasie (dotyczy to 31 parametrów, w tym m.in. oznaczanie metali metodą ICP OES oraz bakterii grupy coli oraz Escherichia coli metodą Colilert-18). Nie kończy to dalszego rozwoju tej jednostki. - Nasze laboratorium to zespół kompetentnych osób, doświadczony personel. Doskonalimy się, uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz biorąc udział w krajowych oraz międzynarodowych programach badań biegłości oraz w badaniach międzylaboratoryjnych. Reasumując, zapraszamy do korzystania z naszych usług wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zbadać wodę lub ścieki. Ze swej strony oferujemy pełen profesjonalizm, szybkie terminy realizacji oraz konkurencyjne ceny - dodaje Barbara Olewińska-Matusik.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto