Co za mecz! Dopiero siódma dogrywka wyłoniła zwycięzcę!

tos
Emocje w tegorocznym play-offie Polskiej Hokej Ligi niemal co mecz sięgają zenitu. W środowy wieczór na tafli w Nowym Targu Podhale po raz szósty spotkało się z GKS-em Tychy. Nikt z kibiców nie spodziewał się wtedy, że mecz ten zakończy się po 1 w nocy!

Trwający 125 minut mecz sprawozdawcy TVP Sport nazwali najdłuższym w nowożytnej historii polskiego hokeja. Ale po kolei.

Podhale Nowy Targ i GKS Tychy rywalizują w półfinale o prawo gry o mistrzostwo Polski. Przed środowym spotkaniem 3:2 prowadziło w tej rywalizacji Podhale. Nowotarżanom do awansu brakowało więc jednego zwycięstwa. Tyszanie jednak nie zamierzali się poddawać.

W pierwszej tercji kibice nie zobaczyli bramek. W drugiej najpierw z gola cieszyli się tyszanie, kiedy bramkarza Podhala pokonał Gleb Klimienko. Ale miejscowi po kilku minutach wyrównali za sprawą Krystiana Dziubińskiego. Po dwóch tercjach mieliśmy więc remis 1:1. Rozstrzygnięcia nie przyniosła tercja trzecia, chociaż obie drużyny szanse na gola miały. Remis po 60 minutach gry oznaczał dogrywkę. Nikt nie spodziewał się jednak, że będą potrzebne aż cztery dodatkowe tercje!

Dopiero w czwartej (czyli de facto już siódmej tercji!) mecz ten na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Tychów. Najważniejszego w tym meczu gola zdobył Aleksander Szczechura, który przedłużył tym samym szanse GKS-u na awans do finału. A niewiele by brakowało, a mecz wygrałoby Podhale. W pierwszej z czterech dogrywek Krzysztofowi Zapale nie udało się bowiem wykorzystać rzutu karnego.

Zwycięzcę spotkania wyłoni więc siódmy mecz, który odbędzie w sobotę w Tychach. Początek o godz. 15.15.