Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobre przedszkole na dobry start - podsumowanie projektu w Tychach ZDJĘCIA

JOL
Przedszkole nr 29 w Tychach
Przedszkole nr 29 w Tychach Mat. prasowy
Dobre przedszkole na dobry start - podsumowanie projektu, który przez 15 miesięcy trwał w czterech przedszkolach w Tychach. W tym czasie 41 przedszkolaków w wieku 3-6 lat uczestniczyło w zajęciach m.in. z logorytmiki, sensoplastyki, artterapii, terapii ręki, dogoterapii oraz hipoterapii, a także w zajęciach terapeutycznych i specjalistycznych. Celem wyrównywanie szans rozwojowych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Dobre przedszkole na dobry start - to projekt, w którym w Tychach udziały wzięły:

Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród”,
Przedszkole nr 10,
Przedszkole nr 12 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi
Przedszkole nr 29 z oddziałami integracyjnymi.

Program zakładał rozszerzenie dotychczasowej oferty placówek o dodatkowe zajęcia edukacyjne oraz specjalistyczne: z logorytmiki, sensoplastyki, arteterapii, z terapii ręki, dogoterapii, hipoterapii, a także z zakresu radzenia sobie z agresją, zajęcia z elementami terapii integracji sensorycznej, stymulujące rozwój psychoruchowy, wspomagające dzieci z zaburzeniami spektrum autyzmu lub innymi trudnościami w budowaniu relacji społecznych

Zajęcia terapeutyczne prowadzone były metodą W. Sherborne oraz Snoezelen.

Przedszkola zaspokajają podstawowe potrzeby dzieci, ale wiemy że dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnościami wymagają szczególnej opieki. Dlatego programy takie jak „Dobre przedszkole na dobry start” pomagają zapewnić im odpowiedni rozwój psychoruchowy i emocjonalny. W ramach projektu swoje kwalifikacje i kompetencje poprzez udział w szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych podniosło także 26 nauczycieli z przedszkoli objętych programem – dzięki temu jeszcze lepiej mogą wykonywać swoją pracę

– mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

W każdym z przedszkoli powstały sale doświadczeń świata, czyli pomieszczenia do terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wyposażone w różne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów, a tym samym rozwój dziecka. Dzięki terapii w takiej sali dzieci mają możliwość odbierania nowych, różnorodnych bodźców.

W trzech przedszkolach (P29, P10, P8) powstały także miejsca do prowadzenia terapii integracji sensorycznej wyposażone w specjalistyczny sprzęt (m.in. podwiesia, platformy, huśtawki, hamaki) do usprawnienia małej i dużej motoryki. Dzięki terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprawiły swoją orientację przestrzenną oraz mogły kształtować prawidłowe wzorce ruchowe i stabilną postawę ciała.

Na projekt „Dobre przedszkole na dobry start” Tychy pozyskały prawie 350 tys. zł ze środków unijnych (cały projekt kosztował ponad 410 tys. zł).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto