Druga porażka koszykarzy MOSM

LESZEK SOBIERAJ
Jedna z wielu akcji pod koszem, zakończona zdobyciem punktów przez gospodarzy. Fot. ZBIGNIEW MARSZAŁEK
Początek meczu w naszym wykonaniu był dobry, szybko uzyskaliśmy prowadzenie, ale w drugiej kwarcie, kiedy mieliśmy przewagę, zaczęła się samowolka, zbyt mało graliśmy zespołowo i nieskutecznie na tablicach - tak ...

Początek meczu w naszym wykonaniu był dobry, szybko uzyskaliśmy prowadzenie, ale w drugiej kwarcie, kiedy mieliśmy przewagę, zaczęła się samowolka, zbyt mało graliśmy zespołowo i nieskutecznie na tablicach - tak podsumował sobotni występ drużyny koszykarzy MOSM, kapitan zespołu Robert Rojek.

Nic dodać, nic ująć. Wynik 91:100 dowodzi wyrównanego spotkania MOSM-u z Odrą Wodzisław, ale równocześnie słabej postawy i błędów w grze defensywnej.

Trudno powiedzieć, kiedy ostatnio tyszanie stracili aż 100 punktów i co się z tym wiąże - popełnili aż tyle fauli. To druga porażka MOSM w tym sezonie III ligi.

Pierwszą kwartę wygrali 19:23, ale w drugiej stracili kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na parkiecie, nie potrafiąc znaleźć sposobu na szybkie ataki gości. Przegrana druga kwarta (15:30) oznaczała, że do przerwy wynik brzmiał 44:53. Dwie następne kwarty były remisowe: 23:23 i 24:24.
Odra przez cały czas utrzymywała przewagę. Najwięcej wyniosła ona 13 pkt. Prowadzenie to na 50 sekund przed końcem spotkania stopniało do 4 punktów ? 91:95. Jednak w końcówce inicjatywę znów przejęli goście, stąd zwycięstwo różnicą 9 punktów.

Podsumowując: tyszanie przegrali ten mecz w obronie, byli też wolniejsi "na tablicach" i mniej skuteczni, choć z drugiej strony 38 punktów Pawła Olczaka musi robi wrażenie. W drużynie rywali najskuteczniejszy zawodnik zdobył 33 pkt. Dodajmy, iż koszykarze Odry pięciokrotnie trafiali za 3 pkt, podczas gdy tyszanie trzy razy. Goście celniej także wykonywali rzuty osobiste.

Nie licząc meczów hokejowej ekstraklasy, spotkania koszykówki to najlepiej zorganizowane mecze ligowe w Tychach. Emocjom sportowym towarzyszy dobra muzyka, występy czirliderek i nic dziwnego, że pojedynki gromadzą sporą grupę młodzieży lubiącej koszykówkę. Czy w tym sezonie ziszczą się marzenia kibiców o II lidze?

MOSM Tychy: Olczak 38 (1 za 3 pkt), Jaremko 19 (1), Bzdyra 16, Rojek 12 (1), Firlej 4, Białkowski 2, Kaczmarski.