Drugie miejsce MOSM

(ls)
Piłkarki ręczne MOSM niebawem rozpoczną ligowe gry.
Bardzo dobrze spisały się w trzeciej edycji ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek (14 lat i młodsze) zawodniczki MOSM Tychy. W rozegranych w Siemanowicach Śląskich zawodach zajęły drugie miejsce, a do ...

Bardzo dobrze spisały się w trzeciej edycji ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek (14 lat i młodsze) zawodniczki MOSM Tychy. W rozegranych w Siemanowicach Śląskich zawodach zajęły drugie miejsce, a do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele. Finałowe rywalki okazały się lepsze tylko o jedną bramkę. W sumie startowało 12 zespołów.

W meczach eliminacyjnych drużyna trenera Jerzego Ciałonia nie miała większych problemów z pokonaniem konkurentek. Najpierw tyszanki zwyciężyły 18:8 UKS Szóstkę Polho Czuchów, a następnie 15:11 MOS Opole. W półfinale rywalizowały z UKS Busko Zdrój oraz gospodyniami zawodów - MKS Start Michałkowice. I tym razem zwycięsko pokonały tę przeszkodę, wygrywając z Buskiem 16:6 oraz 11:5 z Michałkowicami.

W finale MOSM Tychy spotkał się ze zwycięzcą drugiego półfinału czyli UKS Olimpia Nowy Sącz. Był to bardzo wyrównany, wręcz dramatyczny pojedynek, którego losy ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie tyski zespół przegrał tylko jednym celnym trafieniem 9:10.

Trzecie miejsce w zawodach zajęła kadra województwa śląskiego zawodniczek 13-letnich, a oprócz wymienionych zespołów startowały jeszcze ekipy z Katowic, Kielc, Chorzowa i Rudy Śląskiej.

Najlepszą zawodniczką turnieju została uznana Paulina Więckowska z MOSM Tychy, nagrody rzeczowe otrzymały także inne podopieczne Jerzego Ciałonia, które wyróżniły się podczas zawodów - Marta Dąbek oraz Oliwia Wilk.

Tyszanki zagrały w następującym składzie (w nawiasie podajemy ilość zdobytych bramek):

Monika Bernaś, Anna Barchańska, Paulina Więckowska (23), Oliwia Wilk (19), Marta Dąbek (12), Marta Głowacz (9), Marta Karpowicz (3), Patrycja Gajda (2), Małgorzata Socha (1), Iwona Wieśniak (1), Karolina Lis, Daria Dziadosz, Kamila Gretka, Sandra Wilk, Aleksandra Lewandrowska.