Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Tychach: 27 stycznia 2014

Jolanta Pierończyk
Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Tychach
Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Tychach Jolanta Pierończyk
Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Tychach (kolejny!) został wyznaczony na 27 stycznia. Odbędzie się w Tigre Fitness Club przy ul. Sienkiewicza 1 w godzinach 14-21. Organizatorką jest Agnieszka Zięba, która w zeszłym roku została dawcą. Będzie okazja do rozmowy.

27 stycznia to kolejny Dzień Szpiku Kostnego w Tychach. Tym razem w Tigre Fitness Club przy ul. Sienkiewicza 1 w godz. 14-21. Organizuje go Agnieszka Zięba, która w ubiegłym roku została dawcą. Udało się jej znaleźć genetycznego bliźniaka, co jest niezwykle trudne i dlatego trzeba, by baza ludzi gotowych do oddania szpiku była jak największa. To zwiększa szanse, że ktoś, kto tego szpiku potrzebuje, dostanie go na czas.

Agnieszka Zięba będzie obecna w tym dniu, żeby odpowiedzieć na wszelkie pytania, wątpliwości oraz podzielić się swoim doświadczeniem, odczuciami.

Jak dotąd, chętnych do zasilenia bazy dawców komórek macierzystych w Tychach nie brakowało. Wśród nich są już Sebastian Riedel, lider zespołu Cree, oraz Łukasz Kosicki, wokalista zespołu GiFlof.

Dołączając do nich, zwiększa się chorym na białaczkę szanse na przeżycie. A pamiętajmy, że co godzinę w Polsce ktoś słyszy, że zły los padł na niego. Choroba atakuje zarówno dzieci, jak i osoby w sile wieku.

Takim człowiekiem był np. 35-letni Darek, któremu poświęcony był III Dzień Dawcy w Tychach, we wrześniu 2012. – To był człowiek idący przez życie przebojem. Pełen energii. Nie było dla niego rzeczy niemożliwych – mówiła wtedy wdowa po nim.
Ale z białaczką limfocytową sobie nie poradził. Zmarł dokładnie w rok od rozpoczęcia leczenia. Może uda się uratować kogoś innego...

[AKTUALIZACJA]
Potencjalnych dawców szpiku kostnego zgłosiło się 48. Judyta Gajewska, organizatorka akcji, uważa, że jak na tak krótki czas jest to bardzo dobry wynik.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto