Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny w Tychach. Dziś przedmioty przyrodnicze i matematyka

JOL
Egzamin gimnazjalny w G 10 w Tychach
Egzamin gimnazjalny w G 10 w Tychach Witold Naglik
Egzamin gimnazjalny w Tychach zdają 942 osoby, w tym 25 dorosłych i 19 uczniów gimnazjum specjalnego. Dziś o dziewiątej zaczął się godzinny sprawdzian z wszystkich przedmiotów przyrodniczych, o godz. 11 rozpocznie się egzamin z matematyki i potrwa do 12.30. Fotoreportaż Witolda Naglika z Gimnazjum nr 10.

[AKTUALIZACJA}
Wg gimnazjalistów z Gimnazjum nr 10 w Tychach dzisiejszy egzamin był łatwiejszy niż próbny. - Jedynie historia była trudniejsza niż podczas egzaminu próbnego - twierdzą zgodnie.
Co do stopnia trudności testu z przedmiotów przyrodniczych i testu z matematyki, zdania są podzielone. Połowa twierdzi, że łatwiejszy był pierwsza, druga połowa, że drugi.

Zapamiętane zadania:
1. Z biologii. Podane były cechy różnych zwierząt i należało stwierdzić, czy to gad i płaz. Każdą z odpowiedzi należało uzasadnić, czyli wskazać cechy, które przemawiają za tym, że to gad lub płaz.
2. Z biologii. Z podanych opisów należało wywnioskować, czy chodzi o grzyba czy bakterię.
3. Z fizyki. Czajnik i elektryczność. Należało obliczyć natężenie prądu i ilość pracy wykonanej przez ten czajnik w 240 sekund.
4. Z chemii. Napisać reakcję chemiczną. Jeden substrat był podany, drugi trzeba było podać i określić, czy wynik jest solą czy estrem.
5. Z chemii. O2 - czy to jedna cząsteczka czy dwie, czy może atom?
6. Z matematyki. W koszu jest 11 piłek ponumerowanych od 1 do 11. Ile trzeba piłek wyjąć, by mieć pewność, że w pozostałych jest przynajmniej jedna z numerem parzystym (gimnazjaliści z G 10 twierdzą, że 7).
7. Z matematyki. Pudełko kremu ma kształt walca o wysokości 4,5 cm oraz promieniu 4 cm, ale wewnatrz jest półkulą o promieniu 3 cm. Obliczyć różnicę pomiędzy objętością półkuli i walca i powiedzieć, ile razy objętość półkuli jest mniejsza od objętości walca (nasi respondenci twierdzą, że 4 razy).
8. Z matematyki. Trzecioklasiści jadą pociągiem na wycieczkę. W każdym wagonie usiadło po 8 osób. Gdyby w każdym usiadło po 6, to by zajęli o 3 wagony więcej. Ilu uczniów jechało? (gimnazjaliści twierdzą, że 72)

Zdaniem gimnazjalistów, z matematyki przeważały zadania, gdzie nie tyle chodziło o obliczenia, co o logiczne myślenie.
Najszybciej poradzili sobie z zadaniami otwartymi. - Przerobiliśmy ich bardzo dużo z naszym panem. Praktycznie, obliczyliśmy wszystkie zadania otwarte, jakie pojawiły się na egzaminie od roku 2010 - powiedzieli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto