Emocje play off

(les)
W tym sezonie MOSM trzy razy grał z Kielcami i odniósł jedno zwycięstwo. / Zbigniew Marszałek
Losy pierwszej rundy play off II ligi rozstrzygać się będą w Kielcach. W drugim meczu koszykarze Big Star Tychy pokonali tamtejsze Lafarge 91:85 i do zakończenia rywalizacji tej pary pozostało jeszcze jedno ...

Losy pierwszej rundy play off II ligi rozstrzygać się będą w Kielcach. W drugim meczu koszykarze Big Star Tychy pokonali tamtejsze Lafarge 91:85 i do zakończenia rywalizacji tej pary pozostało jeszcze jedno spotkanie - 14 kwietnia właśnie w Kielcach. W pierwszym spotkaniu tyszanie przegrali, a gra toczy się do dwóch zwycięstw.

Tysko-kieleckie pojedynki zawsze były wyrównane. Tym razem oba zespoły również stoczyły mecz, którego losy ważyły się do ostatniej minuty. Po raz kolejny okazało się, że najsłabsza w wykonaniu Tychów jest ostatnia kwarta, kiedy brakuje już sił, spada skuteczność, a przewaga, jaką wypracowano wcześniej, topnieje w oczach.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:22 dla Tychów, a po połówce drużyna Edwarda Feitha prowadziła z bezpiecznym dystansem 55:41. Najlepsza w wykonaniu Big Stara była trzecia kwarta, wygrana 27:19. Gospodarze stale powiększali przewagę, która pod koniec tej kwarty wzrosła do 22 punktów. W ostatniej zaczęły się problemy. Rywale bardziej agresywnie zagrali w obronie i tyszanie mieli spore problemy, by w ogóle znaleźć się pod koszem Kielc, nie mówiąc o oddaniu celnego rzutu. Ostatnią część meczu wyraźnie wygrali goście 26:14. Na szczęście uzyskana wcześniej przewaga pozwoliła dowieźć wygraną do końca.

Big Star: Marek Jaremko 22 (1) Robert Rojek 8 (1), Łukasz Kaczmarski 6, Tomasz Bzdyra 13 (1), Paweł Olczak 32 (3) oraz Jarosław Feith 9 (1), Marcin Kaczmarski, Mariusz Markowicz 1, Michał Firlej.

Koszykarki MOSM Tychy awansowały do półfinału mistrzostw Polski. Turniej, którego stawką jest awans do grona najlepszych zespołów w Polsce, rozegrany zostanie 16-18 w Tychach (hala ZS nr 4, ul. Bielska), a rywalkami tyszanek będą: AZS-PWSZ Gorzów Wlkp., STAL Stalowa Wola i UMKS Gracz Starachowice.