Emocje w sparingu GKS Tychy - Hutnik Kraków. Od 0:3 do 3:3! Zobacz zdjęcia - dwa efektowne gole Daniela Rumina

Tomasz Kuczyński
13.01.2024 r. Sparing GKS Tychy - Hutnik Kraków.
13.01.2024 r. Sparing GKS Tychy - Hutnik Kraków. Tomasz Kawka
W sobotę 13 stycznia 2024 roku GKS Tychy rozegrał pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. Rywalem drużyny trenera Dariusza Banasika był drugoligowy Hutnik Kraków. Mimo zimowej aury nie zabrakło kibiców. Zobacz ZDJĘCIA.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA ze sparingu GKS Tychy - Hutnik Kraków
Wicelider Fortuna 1. Ligi zimą pozyskał na razie dwóch zawodników. Angielski 21-letni pomocnik Teo Kurtaran był bez klubu, a wcześniej reprezentował Hutnika Warszawa. 18-letni napastnik Maksymilian Stangret trafił do GKS-u Tychy z rezerw Legii Warszawa.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA ze sparingu GKS Tychy - Hutnik Kraków, 13.01.2024 r.

Sobotni sparing rozegrany został na boisku ze sztuczną murawą obok Stadionu Miejskiego. GKS testował środkowego pomocnika, lewego obrońcę i stopera. Klub nie ujawnił ich nazwisk. Cała trójka wystąpiła w pierwszej połowie. W wyjściowym składzie był Maksymilian Stangret.

Sparing zakończył się remisem 3:3, choć GKS Tychy przegrywał już 0:3. W W 82. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Sparing: GKS Tychy - Hutnik Kraków 3:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Krystian Lelek (32), 0:2 Marcin Wróbel (49), 0:3 Szymon Waligóra (51), 1:3 Denis Matyśkiewicz (69), 2:3 Daniel Rumin (72), 3:3 Daniel Rumin (85)

GKS Tychy: (I połowa) Adrian Kostrzewski - Dominik Połap, Jakub Budnicki, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Marcel Błachewicz, Jakub Bieroński, zawodnik testowany, Przemysław Mystkowski, Kacper Skibicki, Maksymilian Stangret.
(II połowa) Stanisław Czarnogłowski - Nemanja Nedić, Miłosz Krzak, Mateusz Radecki, Marcin Szpakowski, Jakub Tecław, Denis Matyśkiewicz, Natan Dzięgielewski, Miłosz Pawlusiński, Krzysztof Machowski, Daniel Rumin.

Hutnik Kraków: (I połowa) Wiktor Kaczorowski - Marcel Sawicki, Krystian Lelek, Miłosz Drąg, Patryk Kieliś, Sławomir Chmiel, Karol Szablowski, Jakub Marcinkowski, Krystian Stodulski, Marcin Budziński, Michał Głogowski.
(II połowa) Bartłomiej Fojt - Patryk Nowakowski, Krzysztof Świątek, Dominik Zawadzki, zawodnik testowany, Kyryło Seńko, Anthony Ikwuka, Marcin Budziński, Filip Jania, Szymon Waligóra, Marcin Wróbel.