GKS Tychy 2:2 Sandecja. Kibice oglądali mecz w przyjaznej atmosferze. ZDJĘCIA KIBICÓW

Tomasz Kuczyński
Kibice na meczu przyjaźni GKS Tychy - Sandecja

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice na meczu przyjaźni GKS Tychy - Sandecja Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arek Gola
W sobotę 29.02.2020 r. GKS Tychy podejmował na swoim stadionie Sandecję Nowy Sącz w meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi. Remis 2:2 nie zadowala kibiców GKS. Fani tych drużyn żyją w przyjaźni, siedzieli razem na trybunie za jedną z bramek i prowadzili wspólny doping. Byłeś na meczu na stadionie przy Edukacji? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na spotkaniu GKS Tychy - Sandecja.

Kibice Sandecji siedli w tym samym sektorze, w którym miejsca zajmują fani z "młyna" GKS Tychy. Od początku sobotniego meczu obie grupy razem prowadziły doping. Kibice zawiesili obok siebie klubowe flagi, w tym "Sekcja Turystyczna" Sandecji.

Skandowano "Kolejowy Klub Sportowy, Sandecja!" oraz "Był, będzie jest, tyski GKS!". Oba hasła nagrodzono brawami. Kibice niezrażeni chłodem panującym w sobotni wieczór głośno wspierali swe drużyny.

W 5. minucie, gdy Wojciech Szumilas strzelił na 1:0, radość zapanowała wśród fanów GKS-u Tychy. Miejscowi kibice postanowili pocieszyć gości z Nowego Sącza skandując: "Zawsze i wszędzie Sandecja z Tychami będzie".

GKS Tychy 2:2 Sandecja. Kibice oglądali mecz w przyjaznej at...

W przerwie w lepszych humorach byli fani gospodarzy, bo GKS Tychy prowadził 2:1. Kibice między połowami meczu skorzystali z punktów gastronomicznych, palili papierosy w wyznaczonych strefach. W toalecie duża ich część uruchamiała kurki (przyciski w baterii) przy umywalkach za pomocą łokcia, pamiętając o profilaktyce przeciw koronawirusowi. Edukacja nie poszła więc w las...

Sobotni mecz GKS Tychy - Sandecja oglądało 3.218 widzów.

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Wojciech Szumilas (5), 1:1 Dominik Kun (31), 2:1 Łukasz Grzeszczyk (38-karny), 2:2 Michal Piter-Bućko (87-karny)

GKS Tychy: Jałocha - Mańka, Sołowiej, Biernat, Kallaste (79. Kamavuaka) - Połap, Szumilas (68. Kristo), Grzeszczyk, Daniel, Steblecki - Lewicki (90+2. Piątkowski).

Sandecja: Bielica - Basta (33. Baran), Piter-Bućko, Kun, Flis - Danek, Walski, Ogorzały, Kanach, Chmiel - Gabrych.

Czerwona kartka: Biernat (85', GKS Tychy za drugą żółtą).

Żółte kartki: Biernat, Kallaste

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)