GKS Tychy - MFK Karvina 3:3. Podopieczni Artura Derbina zremisowali z drużyną czeskiej ekstraklasy

Jacek Sroka
Jacek Sroka
GKS Tychy zremisował z MFK Karvina 3:3
GKS Tychy zremisował z MFK Karvina 3:3 Fot Arkadiusz Gola
W niedzielę, 10 lipca piłkarze GKS Tychy rozegrali swój pierwszy letni sparing. Zremisowali w Ustroniu z drużyną czeskiej ekstraklasy MFK Karvina 3:3. Dwa gole dla tyszan strzelił w tym spotkaniu Kamil Kargulewicz, a jedno trafienie dołożył Michał Staniucha.

GKS Tychy - MFK Karvina 3:3. Tyszanie zremisowali z drużyną czeskiej ekstraklasy

Piłkarze GKS Tychy na boisku Kuźni Ustroń zmierzyli się z MFK Karviną. Spotkanie mogło się podobać kibicom, bo padło w nim aż sześć bramek. Przedstawiciel czeskiej ekstraklasy trzy razy obejmował prowadzenie, ale tyszanie za każdym razem odrabiali straty i ostatnie mecz zakończył się remisem.

- To był nasz pierwszy mecz kontrolny z grupą nowych zawodników - powiedział Artur Derbin, trener tyszan. - Dla każdego z nich zaplanowaliśmy po 45 minut gry, stąd na boisku pojawiły się dwie nasze jedenastki. Mecz faktycznie mógł się podobać, bo było wiele sytuacji podbramkowych. Graliśmy z wymagającym przeciwnikiem i to spotkanie pokazało nam nad czym w najbliższym czasie mamy pracować, nad czym się skupić na treningach. Dziś aż dwa gole straciliśmy po stałych fragmentach gry. Jak na pierwszy letni sparing wynik 3:3 z takim rywalem nie jest zły. Były w naszej grze momenty bardzo dobre, ale były też takie, nad którymi musimy się pochylić. Cieszą bramki strzelone po szybkich atakach - dodał szkoleniowiec GKS.

Tyszanie w poniedziałek znów wrócą do Ustronia, bo właśnie w tym miejscu w Beskidach zaplanowali 6-dniowe zgrupowanie. Do autobusu jadącego na obóz wsiądzie 24 piłkarzy z pola oraz czterech bramkarzy. Jedno miejsce na zgrupowaniu trener Derbin zamierza trzymać dla gracza, który w przyszłym tygodniu ma pojawić się w klubie. W najbliższych godzinach szkoleniowiec tyszan powinien podjąć decyzję na temat testowanego 19-latka Bruno Wacławka z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, który w sparingu z Karviną miał asystę przy jednej z bramek.

GKS Tychy – MFK Karvina 3:3 (0:1)
Bramki
0:1 Jean Mangabeira (16), 1:1 – Kamil Kargulewicz (62), 1:2 Martin Šindelář (64), 2:2 Michał Staniucha (73), 2:3 Kacper Zych (74), 3:3 – Kamil Kargulewicz (84)

GKS Tychy (I połowa) Jałocha – Mańka, Nedić, Szymura, Wołkowicz – Biel, Piątek, Żytek, Grzeszczyk, Kozina – Malec.
(II połowa) Odyjewski - Połap, Zarębski, Sołowiej, Wacławek – Piątek, Misztal (75. Pawlusiński), Paprzycki, Steblecki, Kargulewicz – Staniucha.