GKS Tychy pokonuje Zagłębie Sosnowiec 4:2. Fin już w debiucie strzelił dwa gole dla tyszan. Zobacz zdjęcia z TRYBUNA i MECZU.

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Blisko tysiąc kibiców na Stadionie Zimowym obejrzało ciekawe spotkanie pomiędzy GKS Tychy i Zagłębiem Sosnowiec

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Blisko tysiąc kibiców na Stadionie Zimowym obejrzało ciekawe spotkanie pomiędzy GKS Tychy i Zagłębiem Sosnowiec Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W niedzielę 15 stycznia GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:2 w meczu 37. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tyskim zespole w tym spotkaniu zadebiutował Fin Jouka Juhola i już w 10 minucie zdobył swojego pierwszego gola w nowych barwach. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 4:2. Fin już w debiucie strzelił gola dla tyszan

Niedzielna kolejka rozpoczęła ostatnią V rundę sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi. Otworzył ją derbowy pojedynek na Stadionie Zimowym, gdzie GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec.

W zespole trenera Andrieja Sidorienki zadebiutował w tym meczu Jouka Juhola. 25-letni fiński napastnik sezon zaczął na Słowacji w zespole HK Poprad, ale w tym tygodniu przeniósł się na Śląsk.

Były młodzieżowy reprezentant Finlandii znakomicie przedstawił się kibicom tyszan. Już po niespełna 10 minutach gry w nowym zespole skrzydłowy czwartego ataku popisał się pięknym strzałem w okienko zdobywając swojego pierwszego gola w barwach GKS w momencie, gdy obydwa zespołu grały w czteroosobowych składach.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Pod koniec II tercji do głosu doszli sosnowiczanie i niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Szwed Tim Friberg, a półtorej minuty później Dominik Nahunko.

W ostatniej odsłonie gospodarze dopingowani przez blisko tysiąc fanów musieli ostro wziąć się do roboty, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kanadyjczyk Jean Dupuy doprowadził do remisu, a Bartłomiej Jeziorski 88 sekund później ponownie wyprowadził GKS na prowadzenie.

Zwycięstwo tyszan w ostatniej minucie przypieczętował Juhola. Fin strzałem do pustej bramki zdobył swojego drugiego gola w PHL. GKS po raz piąty w tym sezonie pokonał Zagłębie. Dzięki temu zwycięstwu tyszanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli PHL, bo wyprzedzający ich dotąd klub z Katowic przełożył swój niedzielny mecz z Podhalem na luty.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Bramki
1:0 Jouka Juhola (10), 1:1 Tim Friberg (34), 1:2 Dominik Nahunko (36), 2:2 Jean Dupuy (50), 3:2 Bartłomiej Jeziorski (52), 4:2 Jouka Juhola (60)