GKS Tychy - Ruch Chorzów. Mecz przerwany przez kiboli. Race i petardy ZDJĘCIA

red.
Zadyma GKS Tychy - Ruch Chorzów
Zadyma GKS Tychy - Ruch Chorzów Lucyna Nenow
GKS Tychy - Ruch Chorzów. Gorąco na derbach GKS-u Tychy z Ruchem Chorzów na stadionie w Tychach. W 69. minucie mecz musiał zostać przerwany, bowiem kibice gospodarzy odpalili race i zaczęli rzucać petardy hukowe. Ostatecznie GKS wygrał 2:0.

Mecz został przerwany w 69 minucie. Jak relacjonuje wydarzenia na trybunach nasz reporter, zaczęło się od wywieszenia sektorówki przez kibiców GKS-Tychy, którzy następnie odpalili petardy hukowe i race.

GKS Tychy - Ruch Chorzów. Mecz przerwany przez kiboli. Race i petardy

Kibice z Chorzowa również nie byli bez winy. W stronę kibiców z Tychów poleciały wyzwiska i prowokacyjne - chodźcie po flagę. To wystarczyło, aby najbardziej krewcy kibole z GKS-u ruszyli w stronę sektora gości. Nim zostali zatrzymani przez ochronę zdążyli wyrwać z własnego stadionu kilka krzesełek.

Tychy: Kibole Ruchu Chorzów zatrzymani. Zdewastowali garaże. Przed derbami robi się gorąco
Z powodu zadymienia na boisku sędzia był zmuszony przerwać mecz. Była 69 minuta. Po konsultacji z delegatem PZPN po 8 minutach wznowiono spotkanie. Tuż po wymuszonej przerwie sędzia odgwizdał karny dla gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę tym samem do dwóch goli. Ostatecznie tyszanie wygrali z Ruchem 2:0.