GKS Tychy - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim. Zabójcza III tercja tyszan. Zobacz zdjęcia z meczu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok / Polska Press
SPORT. W trzecim meczu półfinałowym Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy pokonał Tauron Re-Plast Unię Oświęcim 5:2. O pierwszej wygranej tyszan w II rundzie play off zadecydowała zabójcza trzecia tercja, w której gospodarze strzelili pięć bramek. Kolejne spotkanie tych drużyn odbędzie się 16 marca na Stadionie Zimowym. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - Unia Oświęcim.

Zobacz te zdjęcia - kliknij TUTAJ!

GKS Tychy - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 5:2. Zabójcza III tercja tyszan

Hokejowa Święta Wojna w półfinale Polskiej Hokej Ligi długo toczyła się pod dyktando Tauronu Re-Plast Unii. Oświęcimianie po dwóch wygranych u siebie teraz prowadzili również w Tychach, ale w ostatniej tercji podopieczni trenera Andrieja Sidorienki przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Na trybunach w Tychach zasiadło ponad 2,5 tysiąca kibiców, a doping dla drużyny gospodarzy był bardzo głośny. W połowie I tercji miejscowi fani zaprezentowali efektowną kartoniadę w trójkolorowych barwach zgodnie z klubowym hasłem hokeistów "My na tafli, Wy na trybunach!".

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - TAURON RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM

GKS miał na tafli optyczną przewagę i oddał więcej strzałów na bramkę, ale w bramce gości świetnie spisywał się Kevin Lindskoug. To dzięki interwencjom Szweda gole na Stadionie Zimowym w dwóch pierwszych tercjach strzelali tylko oświęcimianie.

Prowadzenie dla Unii zdobył na 6 sekund przed końcem I tercji Alex Szczechura. Kanadyjczyk z polskim paszportem zmienił lot krążka po strzale Michaela Cichego. Co ciekawe obu 33-letnim zawodnikom przed tym sezonem podziękowano w Tychach za usługi i w ten sposób trafili do Unii.

Druga bramka padła w 33 minucie. Krążek z niebieskiej linii przed bramkę wstrzelił Fin Erik Ahopelto. Guma odbiła się jeszcze od Pawlo Padakina i Tomas Fucik znów musiał wyciągać ją z siatki.

Gospodarze przełamali strzelecką niemoc dopiero na początku III tercji, gdy zaczęli wykorzystywać okresy gry w przewadze. Najpierw do siatki trafił Kanadyjczyk Jean Dupuy, a minutę później pięknym uderzeniem z dystansu w samo okienko popisał się Czech Roman Szturc.

Gdy siły na lodzie były już wyrównane tyszan na prowadzenie wyprowadził Christian Mroczkowski. Kanadyjczyk objechał całą tercję gości nim umieścił krążek w bramce.

Unia w 58 minucie wzięła czas i wycofała bramkarza, ale tyszanie przejęli krążek i Bartosz Ciura w przedostatniej minucie strzałem z własnej tercji umieścił go w siatce. W ostatniej minucie jego wyczyn powtórzył Szturc przypieczętowując uderzeniem do pustej bramki wygraną GKS.

GKS Tychy - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)
Bramki
0:1 Alexander Szczechura (20), 0:2 Pawło Padakin (33), 1:2 Jean Dupuy (44), 2:2 Roman Szturc (45), 3:2 Christian Mroczkowski (47), 4:2 Bartosz Ciura (59), 5:2 Roman Szturc (60)

Kary Tychy - 8 minut, Unia - 14 minut.

Widzów 2.535

W play off jest 2:1 dla Unii (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz tych drużyn w czwartek 16 marca w Tychach

Tychy Fučík - Pociecha, Kaskinen; Gościński, Starzyńsk, Jeziorski - Jaśkiewicz, Bizacki; Šedivý, Komorski, Szturc - Younan, Nilsson; Mroczkowski, Boivin, Dupuy (4) - Ubowski, Ciura; Juhola, Galant, Marzec.

Unia Lindskoug - Diukow, Jerofejevs; Ahopelto, Dziubiński, Padakin - Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons; Da Costa, Cichy, Szczechura - Bezuška, P. Noworyta; Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka - M. Noworyta, Paszek; Laakso, Wanat, Prusak.