GKS Tychy - Widzew Łódź 1:1 Na stadionie przy Edukacji emocji nie brakowało ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA

Tomasz Kuczyński
19.09.2021 r. GKS Tychy - Widzew Łódź.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
19.09.2021 r. GKS Tychy - Widzew Łódź. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował z Widzewem Łódź 1:1 (0:0). Bramkę dla tyszan w doliczonym czasie zdobył ich kapitan Łukasz Grzeszczyk. Zobacz ZDJĘCIA z meczu na stadionie przy ulicy Edukacji.

GKS Tychy przystąpił do meczu z wiceliderem z Łodzi z serią czterech zwycięstw z rzędu i pięciu kolejnych meczów bez porażki. Ponieważ tyszanie w czwartek wieczorem rozgrywali spotkanie z Chrobrym Głogów, trener Artur Derbin dokonał pięciu zmian w wyjściowym składzie na Widzew.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu GKS Tychy – Widzew, 19.09.2021 r.

W pierwszej połowie bez bramek i z racowiskiem

Obie drużyny były w niedzielę niesione dopingiem kibiców, bo do Tychów przyjechała grupa fanów Widzewa.

Goście od początku częściej byli przy piłce i przejęli inicjatywę. W 13. minucie po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym z ostrego kąta uderzył Marek Hanousek i Konrad Jałocha odbił piłkę. Strzałami z dystansu bramkarza GKS-u zatrudnili później Bartosz Guzdek i Mateusz Michalski.

W 35. minucie sędzia przerwał mecz, ponieważ boisko spowił czarny, śmierdzący dym po racowisku urządzonym w sektorze „młyna” kibiców GKS-u. Po kilku minutach grę wznowiono. Pod koniec I połowy tyszanie zagościli przed bramką Widzewa, ale nie stworzyli groźniej sytuacji.

Grzeszczyk dał remis w końcówce!

Na drugą połowę GKS wyszedł nastawiony bardziej ofensywnie, dzięki czemu mecz się otworzył. W 69. minucie goście objęli prowadzenie. Radosław Gołębiowski dośrodkował z lewej strony, piłka przeleciała przez pole karne, przyjął ją Mattia Montini i wykonał powrotną centrę. Piłka trafiła na głowę Karola Danielaka, który z pola bramkowego skierował ją do siatki. Sytuacja trafiła jeszcze do analizy VAR i gol został uznany.

W końcówce tyszanie postawili wszystko na jedną kartę. W 90. minucie bramkarz Widzewa Konrad Reszka świetnie obronił strzał Jakuba Piątka. Dwie minuty później było już 1:1. Piłkę wybitą przez obrońców gości uderzył z woleja sprzed pola karnego Łukasz Grzeszczyk i ustalił wynik.

- Cieszy nas ten remis, bo cierpieliśmy w tym meczu, a Widzew dobrze operował piłką – przyznał kapitan GKS-u.

GKS Tychy - Widzew Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Karol Danielak (69), 1:1 Łukasz Grzeszczyk (90+2)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Janiak (74. Marcin Kozina), Oskar Paprzycki (84. Sebastian Steblecki), Wiktor Żytek (67. Jakub Piątek), Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel (75. Kamil Kargulewicz) - Damian Nowak (67. Tomas Malec).

Widzew: Konrad Reszka - Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna - Paweł Zieliński, Marek Hanousek, Patryk Mucha (61. Mattia Montini), Karol Danielak (88. Fabio Nunes), Mateusz Michalski (82. Tomasz Dejewski), Dominik Kun (87. Abdul Aziz Tetteh) - Bartosz Guzdek (61. Radosław Gołębiowski).

Żółte kartki: Wołkowicz - Guzdek, Michalski, Hanousek

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)