Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

GKS Tychy – Wigry Suwałki 5:0 RELACJA + ZDJĘCIA Tyski zespół jak walec przejechał po drużynie z Suwałk

Tomasz Kuczyński
GKS Tychy – Wigry Suwałki 5:0
GKS Tychy – Wigry Suwałki 5:0 Marzena Bugała-Azarko
W meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Wigrami Suwałki 5:0 (3:0). Bramki zdobyli: Dawid Abramowicz (9), Jakub Vojtus (21, 35), Łukasz Grzeszczyk (67-karny), Mateusz Piątkowski (90). Tyszanie zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu. W ostatnuch trzech meczach strzelili 11 goli!

GKS Tychy przystąpił do niedzielnego meczu po dwóch zwycięstwach – z Puszczą Niepołomice 3:0 i Sandecją w Nowym Sączu 3:1. Wigry pod wodzą nowego trenera Mirosława Smyły były niepokonane (wygrana i dwa remisy).

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Gospodarze jakby na przekór plotkom, że ich mecz z broniącym się przed spadkiem rywalem może być ustawiony, zaczęli z wielkim animuszem. Już w 9. minucie tyszanie objęli prowadzenie – z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grzeszczyk, a Dawid Abramowicz głową skierował piłkę do siatki. Po golu tyszanie zaprezentowali „kołyskę” dedykowaną Marcinowi Biernatowi, któremu urodziła się córka Oliwa.

GKS nadal atakował i po 13 minutach miał na koncie już cztery rzuty rożne. Cztery minuty później Jakub Vojtus przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Słowak szybko się pocieszył zdobywając gola główką po wrzutce Macieja Mańki. Mało? Mało! Ta dwójka miała udział przy trzecim trzecim golu. Znów dośrodkował Mańka, a Vojtus tym razem uderzeniem nogą pokonał Damiana Węglarza. Dla napastnika GKS-u to kolejna bramka w trzecim meczu z rzędu – po jednej miał z Puszcza i Sandecją.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 5:0 ZDJĘCIA KIBICÓW

GKS Tychy – Wigry Suwałki 5:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Warto było prz...

Goście na początku drugiej części mieli kilka rzutów wolnych, ale krótki to był zryw. GKS wrócił do gry sprzed przerwy i w 67. minucie po faulu na Jakubie Piątku GKS miał rzut karny zamieniony na bramkę przez Łukasza Grzeszczyka.

W 90. minucie tyszanie zdobyli piątą bramkę. Grzeszczyk podał piłkę z autu do rezerwowego Mateusza Piątkowskiego, który precyzyjnym strzałem ustalił wynik meczu.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 5:0 (3:0)

1:0 Dawid Abramowicz (9-głową), 2:0 Jakub Vojtus (21-głową), 3:0 Jakub Vojtus (35), 4:0 Łukasz Grzeszczyk (67-karny), 5:0 Mateusz Piątkowski (90)

GKS Tychy:Jałocha - Mańka, Biernat, Kowalczyk, Abramowicz - K.Piątek, Steblecki (80. Piątkowski), J. Piątek, Grzeszczyk, Adamczyk (78.Monterde) - Vojtus.

Wigry:Węglarz - Jurkowski (46. Pawłowski), Piekarski (35. Biedrzycki), Najemski, Adu Kwame - Huertas, Karankiewicz, Chrzanowski, Karbowy, Bartczak - Sabiłło (70. Olszewski).

Żółte kartki: Vojtus - Biedrzycki

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)