GKS Tychy wygrywa z Radomiakiem Radom 1:0. Zobaczcie zdjęcia z urodzinowego meczu GKS-u

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
Piłkarze GKS Tychy w meczu, który stanowił najważniejszy punkt obchodów 50-lecia klubu, wygrali z Radomiakiem i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Piłkarze Artura Derbina zagrali w koszulkach w stylu retro. Zobaczcie zdjęcia z urodzinowego meczu GKS Tychy.

Mecz GKS-u Tychy z Radomiakiem Radom został przesunięty na wtorek ze względu na 50-lecie istnienia klubu z Edukacji. Urodziny uczczono między innymi strojami retro, w jakich zagrali piłkarze Artura Derbina.

Najważniejszy był jednak wynik. Oba zespoły wyszły z ofensywnym nastawieniem, ale konkretniejsi byli tyszanie. W 22 minucie piłka po raz pierwszy wpadła do siatki gości, jednak Szymon Lewicki był na spalonym. Za to w 43 minucie ten sam zawodnik nie zdążył oddać strzału, bo sfaulował go Damian Jakubik. Wyrównaniem krzywdy był rzut karny wykorzystany przez Łukasza Grzeszczyka uderzeniem w środek bramki. W dodatku zanim połowa meczu się skończyła Lewicki raz jeszcze został zaatakowany przez Mateusza Radeckiego, co oznaczało dla agresora czerwoną kartkę.

Osłabiony Radomiak próbował jednak odrobić stratę. Goście kilka razy podnieśli ciśnienie Konradowi Jałosze. Bramkarz GKS ostatecznie został bohaterem spotkania, gdy w 90+3 obronił strzał oddany z najbliższej odległości przez Dominika Sokoła. Po chwili Damian Jakubik też zobaczył czerwoną kartkę, a ostatni atak został zablokowany... głową przez jednego z obrońców.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Radomiak Radom.

GKS Tychy - Radomiak Radom1:0 (1:0)
1:0
Łukasz Grzeszczyk (44-karny)
Tychy Jałocha - Mańka, Nedić, Sołowiej, Szeliga - Piątek (76. Moneta), J.Piątek (68. Norkowski), Żytek, Grzeszczyk (89. Paprzycki), Steblecki (68. Biel) - Lewicki (76. Nowak). Trener: Artur Derbin.
Radomiak Kochalski - Jakubik, Rossi, Bodzioch (84. Sokół), Abramowicz - Leandro, Radecki, Karwot (65. Kaput), Gąska (84. Nascimento), Kozak (65. Mikita) - Angielski (60. Sirk).Trener: Dariusz Banasik.
Żółte kartki J.Piątek, Sołowiej - Radecki, Jakubik, Leandro, Karwot.
Sędziował Mateusz Radecki (45, za drugą żółtą), Damian Jakubik (90+4za drugą żółtą).