Gra hokejowa ekstraliga

Jacek Sroka
To piąty w tym sezonie ligowy mecz Zagłębia (białe koszulki) z Tychami. Sosnowiczanie na inaugurację rozgrywek wygrali z GKS 4:2, ale trzy kolejne spotkania zakończyły się wygraną mistrzów Polski 2:1, 10:3 i 3:1. OLGIERD GÓRNY
Po świąteczno-noworocznej przerwie wznawia zmagania hokejowa ekstraliga. Dzisiaj zawodnicy zainaugurują piątą rundę rozgrywek. Hokejowy rok w naszym regionie rozpocznie derbowy mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS Tychy ...

Po świąteczno-noworocznej przerwie wznawia zmagania hokejowa ekstraliga. Dzisiaj zawodnicy zainaugurują piątą rundę rozgrywek. Hokejowy rok w naszym regionie rozpocznie derbowy mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS Tychy (początek o godz. 18.00).

- W nowym roku przystępujemy do gry z nowymi nadziejami. Dla nas ważny jest w lidze każdy punkt, a w tym sezonie udowodniliśmy już, że u siebie potrafimy wygrać z Tychami. Jeżeli drużyna się zmobilizuje, to jest w stanie powalczyć z każdym — powiedział trener Zagłębia Henryk Pytel.
Przed sosnowiecką publicznością po raz pierwszy wystąpią bramkarz Piotr Szałaśny i napastnik Rostislav Saglo. Wprawdzie ten pierwszy jest po chorobie, a Ukrainiec narzeka na naciągnięty mięsień, ale wczoraj obaj normalnie już trenowali z zespołem i wieczorem powinni wyjechać na lód. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Tobiasza Bernata i Rafała Pluteckiego, którzy chorują na anginę.

W tym sezonie w Zagłębiu nie zagra już Łukasz Blot. Badanie próbki B potwierdziło obecność w organizmie 23-letniego bramkarza środków dopingujących i 4 stycznia nad wymierzeniem mu kary debatować będzie PZHL. Blotowi grozi dwuletnia dyskwalifikacja.

Problemów kadrowych nie mają za to w Tychach. — Wszyscy zawodnicy są zdrowi. W trakcie przerwy w rozgrywkach zespół trochę odpoczął i teraz wręcz pali się do gry. Skończyliśmy stary rok zwycięstwem nad Zagłębiem i nowy również chcielibyśmy rozpocząć wygraną nad sosnowiczanami. Walczymy o drugą pozycję w tabeli i nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów w spotkaniu z beniaminkiem — stwierdził dyrektor mistrzów Polski Karol Pawlik.

Dzisiaj dojdzie także do meczu w Oświęcimiu, gdzie Dwory Unia podejmować będzie KH Sanok (godz. 18.00). W roli pierwszego trenera oświęcimian zadebiutuje w lidze Tomasz Rutkowski i należy się spodziewać, że w przeciwieństwie do startu w finale Pucharu Polski, będzie do debiut zwycięski, bo rywalem gospodarzy jest ostatni zespół tabeli.