Hokej: GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:4

Jacek Sroka
20-letni bramkarz Zagłębia Bartłomiej Nowak (z prawej) był wystawiony na ciężką próbę Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Hokeiści Zagłębia wciąż nie zdobyli w ekstralidze nawet punktu. Wczoraj sosnowiczanie przegrali w Tychach z GKS, choć zagrali najlepszy mecz w tym sezonie.

- Przez te wszystkie perturbacje jakoś nie potrafimy wejść w rozgrywki - stwierdził trener Zagłębia Wojciech Matczak.

Goście po dwóch tercjach prowadzili w Tychach, bo dobrze bronił ich młody bramkarz Bartłomiej Nowak. Inna rzecz, że tyszanie chwilami chcieli wjechać z krążkiem do bramki rywali zamiast wcześniej oddawać strzały.

Na losach spotkania zaważyły dwa błędy Dawida Galvasa, po których najpierw do remisu doprowadził Adam Bagiński, a później GKS na prowadzenie wyprowadził potężnym uderzeniem Łukasz Sokół. Obie te bramki tyszanie strzelili grając w osłabieniu!

- Tak doświadczony obrońca nie ma prawa popełniać takich błędów - wściekał się na Czecha trener Matczak.

Gospodarze złapali tymczasem wiatr w żagle i w końcówce strzelili jeszcze dwa gole.

- Przez dwie tercje graliśmy bardzo źle taktycznie. Na szczęście w trzeciej tercji było już trochę lepiej i po raz drugi wygraliśmy u siebie - powiedział trener GKS Jirzi Szejba.

Ekstraliga - 4. kolejka

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:4 (1:0, 1:3, 4:1) Bramki 1:0 Łukasz Sokół (18), 1:1 Vladimir Luka (21), 2:1 Jakub Witecki (23), 2:2 Tomasz Kozłowski (32), 2:3 David Galvas (34), 3:3 Adam Bagiński (43), 4:3 Łukasz Sokół (48), 5:3 Roman Szimiczek (52), 6:3 Adrian Parzyszek (54), 6:4 Robin Bacul (58) Kary Tychy - 20, Zagłębie - 32 minuty Widzów 1.500.

Ciarko KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 3:2 po karnych (1:0, 1:1, 0:1, dogrywka 0:0), karne 2:1 Bramki 1:0 Martin Vozdecky (13), 2:0 Dariusz Gruszka (26), 2:1 Maciej Urbanowicz (40), 2:2 Mateusz Danieluk (60) Karne Bogusław Rąpała, Maciej Mermer - Richard Kral

MMKS Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 4:7 (1:1, 2:1, 1:5) Bramki 1:0 Mateusz Michalski (2), 1:1 Artur Ślusarczyk (17), 2:1 Marcin Kolusz (24), 3:1 Damian Kapica (32), 3:2 Artur Ślusarczyk (37), 3:3 Patryk Kogut (42), 3:4 Marian Kacir (43), 3:5 Michał Gryc (46), 3:6 Josef Mihalik (50), 4:6 Marcin Kolusz (55), 4:7 Patryk Kogut (57)

Comarch Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 10:3 (1:1, 2:2, 7:0)
KTH Krynica - Aksam Unia Oświęcim 7:6 po karnych (1:4, 1:1, 4:1, dogrywka 0:0, karne 3:2)

1. Cracovia Kraków 5 14 26-7
2. Unia Oświęcim 4 10 20-13
3. GKS Tychy 3 7 12-5
4. KH Sanok Sanok 4 7 14-13
5. JKH GKS Jastrzębie 4 4 11-9
6. Stoczniowiec Gdańsk 4 4 12-20
7. Naprzód Janów 3 3 12-17
8. MMKS Podhale 4 3 7-21