Horror z dogrywką

(ls)
Marek Jaremko (biały strój) dobrze rozgrywał piłkę. Fot. Ł. Uzarek

Kibice Big Stara Tychy powoli zaczynali już zapominać, jak smakuje zwycięstwo, bowiem ostatni raz podopieczni Edwarda Feitha wygrali na początku grudnia z Rudą Śląską. Nic wiec dziwnego, że w sobotę wszyscy długo fetowali wygraną z Polonią Przemyśl.

Był to jeden z najbardziej zaciętych i wyrównanych pojedynków, jakie ostatnio stoczyli tyszanie, mecz niezwykle dramatyczny, trzymający w napięciu do ostatniej minuty. A rozstrzygniecie nastąpiło dopiero w ostatnich sekundach dogrywki, które to Big Star rozegrał z podziwu godną determinacją.

Mecz z Polonia Przemyśl miał tyle „zwrotów akcji”, że można by nimi obdzielić kilka spotkań. Gra toczyła się o każdy metr parkietu, każdy punkt, a kilku zawodników, zwłaszcza Robert Rojek i Radek Broda poważnie odczuli starcia z rywalami.

Tym razem lepiej i skuteczniej Tychy zagrały w ataku. Imponował zwłaszcza wracający do formy Paweł Olczak, którzy rzucił 40 punktów. Zawodnik ten dawno już nie popisał się taką skutecznością. Decydujące dla losów meczu okazały się „trójki” właśnie Olczaka i Grzegorza Podulki w końcówce spotkania i w dogrywce.

W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 95:95. Minutę przed końcem dogrywki goście prowadzili 104:102. Za „trzy” rzucił jednak Grzegorz Podulka, a chwilę później Olczak. Rywalom udało się zdobyć kosza, ale rzuty osobiste (po jednym) Podulki i Marka Jaremki załatwiły sprawę. Tychy wygrały 110: 106.

– Mam nadzieję, że kryzys powoli mija i najgorsze mecze mamy już za sobą- stwierdził trener Edward Feith. – Zespół zagrał z dużą wolą walki i do końca wytrzymał nie tylko kondycyjnie, ale zachowując spokój, ustrzegł się błędów. Może ta wygrana pozwoli drużynie znów uwierzyć w siebie.