Jak się spisały drużyny MOSM?

(les)
Jak żak z żakiem czyli MOSM - Unia Oświęcim. / Zbigniew Marszałek
Żaki młodsze czyli najmłodsi hokeiści MOSM, którzy obecnie grają w lidze, pokonali Unię Oświęcim 10: 4, ale rywale wystąpili w drugim składzie. Gole dla ekipy Adama Worwy zdobyli: Michał Bojarski, Michał Sowa i Mateusz ...

Żaki młodsze czyli najmłodsi hokeiści MOSM, którzy obecnie grają w lidze, pokonali Unię Oświęcim 10: 4, ale rywale wystąpili w drugim składzie. Gole dla ekipy Adama Worwy zdobyli: Michał Bojarski, Michał Sowa i Mateusz Jaśkowiec. Z kolei żaki starsze, dowodzone przez Beniamina Sławińskiego, nie zaliczą do udanych wypadu do Opola.

W pierwszym meczu przegrali 5: 8 (Michał Sowa, Karol Baranowski, Mariusz Ochmanek, Mateusz Nejman i Michał Bojarski), w drugim padł remis 6: 6 i był to jeden z najbardziej dramatycznych pojedynków, jakie stoczyli młodzi tyscy hokeiści.

Do 58 minuty przegrywali 4: 6 (gole Baranowski 3 i Nejman) i właśnie wówczas gola zdobył Mateusz Duży. Po kolejnych 15 sekundach było już 6: 6, a strzelcem okazał się Michał Bojarski. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Młodzicy dwukrotnie zjeżdżali z lodu pokonani. Przegrali 4: 6 z UKS Jastrzębie, mimo wysokiej dyspozycji Tomasza Rosy, który zdobył trzy gole (czwartego strzelił Paweł Żurek). Potem było 2: 5 z Orlikiem Opole (Grzegorz Sutor i Dariusz Jaromin) i wygrana w dogrywce 4: 3 w rewanżu z Orlikiem. Gole: Jaromin, Rosa, Tomasz Chyliński i "złota bramka" w dogrywce - Żurek.

Juniorzy młodsi pokonali 3: 1 Sielec Sosnowiec (Paweł Jesionka, Dariusz Żymła i Adrian Palian), a drużyna Centralnej Ligi Juniorów zremisowała 4: 4 z Sosnowcem (Paweł Sinka 2, Michał Osetek i Michał Woźnica), dwa razy przegrała z KTH Krynicą 4: 6 (Sinka 2, Woźnica, Łukasz Biesiada) i 2: 4 (Tomasz Siwiak i Marcin Krzysteczko).