Jak wygląda rynek pracy na Śląsku w drugiej połowie 2020 roku?

Materiał informacyjny pracuj.pl
Jak obecnie wygląda rynek pracy na Śląsku? Rok 2020 okazał się zupełnie nieprzewidywalny w skali całego kraju, a pandemia koronawirusa mocno dotknęła także Śląsk. Po trudnych miesiącach związanych z lockdownem pracodawcy zaczęli jednak z powrotem rekrutować nowe kadry. W okresie od maja do sierpnia tego roku na portalu Pracuj.pl pojawiło się 16 800 nowych ofert pracy w naszym regionie.

Oferty pracy – Śląsk

Praca na Śląsku czeka w zasadzie na przedstawicieli wszystkich branż. Od pewnego czasu można dostrzec trend, zgodnie z którym bardziej doceniane są te osoby, które mają wykształcenie zawodowe – co wydaje się silnie powiązane ze specyfiką rynku pracy w tym regionie. Oprócz tego wciąż duży pozostaje popyt na specjalistów do spraw handlu i sprzedaży oraz obsługi klienta. W ofertach mogą też przebierać pracownicy IT. Oczywiście najbardziej zróżnicowane stanowiska dostępne są w dużych miastach – takich jak Katowice, Częstochowa czy Sosnowiec. Zauważalna jest też spora liczba ogłoszeń skierowanych do pracowników fizycznych – z uwagi na silny rozwój infrastruktury na Śląsku.

Jak znaleźć pracę na Śląsku?

Obecnie uważa się, że samo przeglądanie ogłoszeń to nie wszystko – warto bowiem wykazywać bardziej proaktywną postawę. Dobrze jest dopracować CV, doszkalać się, podszlifować swoje umiejętności – i oprócz tego intensywnie szukać. Sprawdź, czy znajdziesz tam coś dla siebie!

Zobacz oferty pracy w Śląskiem!

Materiał oryginalny: Jak wygląda rynek pracy na Śląsku w drugiej połowie 2020 roku? - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie