Polecamy

Dwa © John C Panella Jr/123RF
[2/12]

Dwa

2 – to liczba rodzajów tkanki tłuszczowej występującej w okolicach brzucha. Pierwsza to tłuszcz podskórny, który przykrywa mięśnie i tworzy fałdy. Na podstawie ich grubości obliczano kiedyś ogólną zawartość tkanki tłuszczowej w ciele; dziś robią to urządzenia elektryczne, a nawet domowe wagi, choć oczywiście profesjonalny sprzęt mierzy skład ciała nieporównanie dokładniej.

Choć tłuszcz podskórny jest niekorzystny, jego umiarkowana zawartość nie zwiększa dramatycznie zagrożenia chorobami metabolicznymi.

Drugi rodzaj to tłuszcz trzewny (wisceralny) zlokalizowany w jamie brzusznej wokół narządów wewnętrznych. Jest hormonalnie aktywny i produkuje szkodliwe związki sprzyjające rozwojowi chorób cywilizacyjnych. By go zredukować, trzeba po prostu stracić na wadze!

Zbyt duży obwód w pasie to problem nie tylko estetyczny, bo również zdrowotny. Aby cieszyć się świetną sylwetką i nie chorować, warto wyszczuplić środkowe partie ciała. Jak się jednak okazuje, kluczem do sukcesu jest całościowy plan działania, bo same ćwiczenia nie wyszczuplą sylwetki właśnie tam, gdzie byśmy chcieli. Sprawdź, jak zrzucić brzuch i zadbać o jego estetyczny wygląd!

Najnowsze wiadomości

reklama