Kadeci na medal

(ls)
Trener Jarosław Rakowski i jego podopieczny Mateusz Gabryś – najlepszy obrońca turnieju. arc
Mateusz Gabryś odebrał nagrodę za tytuł najlepszego obrońcy, natomiast trener Jarosław Rakowski – puchar i dyplom za zwycięstwo drużyny MOSM Tychy w katowickim turnieju koszykarskim im. Zbigniewa Klimontowicza.

Od dwóch lat zawody te organizuje Akademicki Związek Sportowy oraz MOS Katowice. W tym roku wystartowało w nich osiem zespołów. W pierwszym dniu eliminacji MOSM Tychy pokonał UKS Hajduki Chorzów 45:38 oraz Iskrę Częstochowa 51:25. Dało to drużynie drugie miejsce w grupie za MOSM Bytom. Właśnie z tym zespołem koszykarze z Tychów przegrali 28:35.

W rozegranym następnego dnia półfinałowym spotkaniu z gospodarzami imprezy AZS MOS Katowice drużyna trenera Rakowskiego zwyciężyła i awansowała do finału. Tutaj ponownie trafiła na MOSM Bytom i rewanż się udał – tyszanie wygrali 48:36 i stanęli na najwyższym podium.

Wszyscy zawodnicy są uczniami Gimnazjum Sportowego nr 9 przy Zespole Szkół Sportowych w Tychach, a grali w składzie: Paweł Bortel, Paweł Robak, Kamil Malicki, Piotr Liszka, Paweł Kocur, Kamil Duda, Michał Bednarczyk, Dawid Cibor, Piotr Fidyt, Mateusz Gabryś, Bartłomiej Borkowski.