Kibice na meczu GKS Tychy - Widzew Łódź gorąca atmosfera na stadionie i prawie 5.000 widzów na pierwszoligowym hicie

Tomasz Kuczyński
19092021 tychy mecz pierwszej ligi gks tychy widzew lodz
arkadiusz gola   polska press
19092021 tychy mecz pierwszej ligi gks tychy widzew lodz arkadiusz gola polska press Fot Arkadiusz Gola
W meczu 9. kolejki GKS Tychy grał z Widzewem Łódź. To było prestiżowe spotkanie również z kibicowskiego puntu widzenia. Na stadionie przy Edukacji było bardzo głośno, bo tyscy fani rywalizowali w dopingu z grupą kibiców Widzewa. Spotkanie oglądało 4817 widzów. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu GKS Tychy - Widzew Łódź.

Kibice GKS-u Tychy są zaprzyjaźnieni z fanami ŁKS-u Łódź, którzy oczywiście nie żyją w zgodzie z sympatykami Widzewa. Żeby było jeszcze ciekawiej Widzew ma sztamę z Ruchem Chorzów, którego nie lubią kibice Tychów. Taka otoczka towarzyszyła niedzielnemu hitowi Fortuna 1. Ligi.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu GKS Tychy – Widzew Łódź, 19.09.2021 r.

Fani GKS-u Tychy przed swoim „młynem” zaprezentowali efektownie wyglądającą flagę z napisem „Trójkolorowy blask”. Goście prezentowali też flagę Ruchu „Blue Army”. Obie grupy kibiców siedzący w sektorach za bramkami od początku prowadzili głośny doping. Nie brakowało też wymiany „uprzejmości”…

Koło 20. minuty tyscy kibice rozwinęli sektorówkę, a następnie urządzili sobie racowisko. Po drugiej stronie stadionu w tunelu pojawiła się policja, ponieważ część fanów GKS-u i ŁKS-u chciała się dostać do sektora gości.

W 35. minucie sędzia przerwał mecz, ponieważ boisko spowił czarny, śmierdzący dym po racowisku urządzonym w sektorze „młyna” kibiców GKS-u. Po kilku minutach gra została wznowiona.

W 69. minucie powody do radości mieli kibice Widzewa, bo Karol Danielak głową zdobył bramkę. Pod koniec meczu tyscy fani znów się "popisali", tym razem paląc "zdobyczne" szaliki i flagi.

Mecz zakończył się remisem 1:1, bo Łukasz Grzeszczyk wyrównał w doliczonym czasie.

GKS Tychy - Widzew Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Karol Danielak (69), 1:1 Łukasz Grzeszczyk (90+2)

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - 2Kacper Janiak (74.Marcin Kozina), Oskar Paprzycki (84. Sebastian Steblecki), Wiktor Żytek (67. Jakub Piątek), Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel (75. Kamil Kargulewicz) - Damian Nowak (67. Tomas Malec).

Widzew: Konrad Reszka - Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna - Paweł Zieliński, Marek Hanousek, Patryk Mucha (61. Mattia Montini), Karol Danielak (88. Fabio Nunes), Mateusz Michalski (82. Tomasz Dejewski), Dominik Kun (87. Abdul Aziz Tetteh) - Bartosz Guzdek (61. Radosław Gołębiowski).

Żółte kartki: Wołkowicz - Guzdek, Michalski, Hanousek

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)