Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus: W szpitalu wojewódzkim w Tychach przebywa 20 pacjentów

JP
Szpital wojewódzki w Tychach, przed nim namioty do triażu, czyli selekcji chorych
Szpital wojewódzki w Tychach, przed nim namioty do triażu, czyli selekcji chorych Mat. prasowy
Koronawirus: W szpitalu wojewódzkim w Tychach przebywa 20 pacjentów. Koronawirus potwierdzony jest u trzech z nich. Jeden z tych pacjentów przebywa na OIOM-ie, dwóch jest w dobrym stanie. Koronawirus: W szpitalu wojewódzkim w Tychach przebywa 20 pacjentów. Koronawirus potwierdzony jest u trzech z nich. Jeden z tych pacjentów przebywa na OIOM-ie, dwóch jest w dobrym stanie. Szpital zadbał o telefon do psychologa dla rodzin pacjentów.

W środę rano, 18 marca, w szpitalu wojewódzkim w Tychach, przekształconym na czas epidemii koronawirusa w szpital zakźny, przebywało 17 pacjentów. W piątek, 20 marca, ta liczna wzrosła do 20.

Potwierdzony koronawirus jest w trzech przypadkach. Dwóch z tych pacjentów jest w dobrym stanie, trzeci leży na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej.

Siedemnastu pacjentów ma na razie podejrzenie koronawirusa.

Jak nas zapewniła Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody, żaden z pacjentów nie jest mieszkańcem Tychów.

Od rzecznika szpitala, Małgorzaty Jędrzejczyk, wiemy, że z dnia na dzień przybywa osób, firm i instytucji, które chcą pomóc w zaopatrzeniu personelu szpitala w środki ochrony osobistej i posiłki.

- Wyznaczyliśmy osoby koordynujące napływającą pomoc z podziałem na pomoc rzeczową i żywieniową, żeby jak najlepiej ją rozdysponować mówi rzeczniczka szpital.

Są także darczyńcy oferujący wsparcie finansowe.

- Szpital podzielony został na strefy. W każdej z nich określono jacy pracownicy mogą przebywać mogą przebywać y i ustalono zasady przemieszczania się pomiędzy strefami. Uzupełniane są i dostosowywane procedury medyczne pod kątem działalności szpitala jako placówki o profilu zakaźnym. Trwa budowa śluz na oddziałach, czyli miejsca do dezynfekcji - mówi rzecznik Małgorzata Jędrzejczyk.

Przed odziałem zakaźnym stanęły namioty, gdzie odbywa się wstępna ocena stanu zdrowia pacjentów.

W chwili zamknięcia szpitala (po decyzji o przekształceniu go w szpital zakaźny) na oddziałach przebywało 171 pacjentów. Do wtorku, 17 marca, po południu zakończono leczenie 33 pacjentów, 87 zostało skierowanych do leczenia ambulatoryjnego, a 51 osób przeniesiono na dalsze leczenie do innych szpitali. Przyjęły ich: Szpital Miejski w Tychach i Hospicjum św. Kaliksta w Tychach oraz szpital w Rudzie Śląskiej, Mikołowie, Siemianowicach Śląskich, Pszczynie, Bielsku Białej, Katowicach, Orzeszu Mikołowie, Oświęcimiu, Chorzowie, Zabrzu.

Psychologiczne wsparcie

Szpital uruchomił telefoniczne wsparcie psychologiczne dla rodzin pacjentów przebywających na leczeniu w tym szpitalu. Można dzwonić pod numer 887 277 803 będzie czynny w dni powszednie w godzinach 9-14 oraz 17-20.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto