Mecz Odra Opole - GKS Tychy. Tyszanie rzutem na taśmę uratowali remis. Daniel Rumin zdobył bramkę w doliczonym czasie. Zobacz zdjęcia

Tomasz Kuczyński
19.04.2022 r. Fortuna 1. Liga: Odra Opole - GKS Tychy.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
19.04.2022 r. Fortuna 1. Liga: Odra Opole - GKS Tychy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Paweł Sładek
We wtorek, 19 kwietnia, w meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował w Opolu z Odrą 1:1 (0:0). Gospodarze od 76. minuty grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Dawida Czaplińskiego. GKS uratował remis w doliczonym czasie, dzięki bramce Daniela Rumina. Zobacz ZDJĘCIA z meczu.

GKS Tychy po trzech porażkach z rzędu pożegnał się z trenerem Arturem Derbinem. Zastąpił go szkoleniowiec rezerw Jarosław Zadylak, któremu pomaga Przemysław Pitry. Ta dwójka będzie prowadziła tyszan do końca sezonu. W pierwszym meczu pod wodzą Zadylaka GKS zremisował u siebie z Górnikiem Polkowice 1:1. We wtorek zagrał na wyjeździe z Odrą, która poprzednio wygrała w Katowicach z GKS-em 3:1.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Odra Opole - GKS Tychy, 19.04.2022 r.

Odra i GKS Tychy nadal mają szansę na grę w barażach o Ekstraklasę, dlatego ten mecz miał szczególne znaczenie. Opolanie przystąpili do meczu z serią czterech spotkań bez porażki, w tym trzy wygrane.

W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn mieli rozregulowane celowniki. Najbliżej celu był w 22. minucie Łukasz Kędziora z Odry, który główkował w poprzeczkę. Na początku drugiej połowy śmielej zaatakowali goście. Pięć minut po wznowieniu gry piłka jakimś cudem nie wpadła do bramki Odry.

Odra odpowiedziała w 67. minucie w najlepszy z możliwych sposób - bramką Kędziory, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. To było pierwsze celne uderzenie gospodarzy.

W 76. minucie Dawid Czapliński zobaczył drugą żółtą kartkę i po czerwonej musiał zejść z boiska. Cztery minuty później Daniel Rumin trafił z pola bramkowego w poprzeczkę. W 86. minucie Rumin znów trafił w poprzeczkę, tym razem po uderzeniu głową. GKS odrobili straty w doliczonym czasie gry, gdy wyrównał strzałem głową Rumin!

Odra Opole - GKS Tychy 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Kędziora (67), 1:1 Daniel Rumin (90+3)

Odra: Błażej Sapielak - Mateusz Spychała, Piotr Żemło, Mateusz Kamiński, Łukasz Kędziora, Antoni Klimek (78. Jakub Szrek) - Tomas Mikinić (68. Krzysztof Janus), Miłosz Trojak, Rafał Niziołek (68. Stanisław Hrebeń), Cezary Sauczek (19. Konrad Nowak) - Dawid Czapliński.

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz (79. Tomas Malec) - Krystian Wachowiak (46. Marcin Kozina), Oskar Paprzycki (69. Gracjan Jaroch), Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Steblecki (46. Bartosz Biel) - Daniel Rumin.

Żółte kartki: Czapliński, Trojak, Spychała - Mańka, Szymura, Malec

Czerwona kartka: Czapliński (76' Odra - za drugą żółtą)

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

Mecz Odra Opole - GKS Tychy. Tyszanie rzutem na taśmę uratow...