Młodzi pokazali klasę

(md)
Radosław Broda niedzielnego meczu nie mógł zaliczyć do udanych. Decyzją trenera ostatnie minuty spędził na ławce rezerwowych.
Zgodnie z oczekiwaniami w pojedynku Big Stara Tychy z reprezentacją Goczałkowickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki lepsi okazali się tyszanie. Tyska drużyna zwyciężyła 107: 68.

Co prawda mecz zaczął się od prowadzenia amatorów 5:0, lecz z czasem do głosu dochodziła drugoligowa drużyna uzyskując kilka punktów przewagi. W szeregach gospodarzy widać było brak zgrania i opracowanej taktyki. – Zawodnicy grali ze sobą po raz pierwszy, dlatego przegraliśmy – tłumaczy Marcin Kawecki, koszykarz GALK-u.

Tyszanie wygrali, ale ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Prym wiedli głównie młodzi zawodnicy, na co dzień niemieszczący się w pierwszym składzie. To właśnie dzięki grze tych koszykarzy drugoligowcy uzyskali przewagę. Pierwsza piątka zagrała nieco słabiej i często traciła punkty. Koszykarze Big Stara popełniali proste błędy w obronie, dlatego też trener Grzegorz Pinkowski na plac gry często wysyłał młodych graczy.