MOSM jedynym niepokonanym zespołem III ligi

(les)
Tyskich koszykarzy czekają niebawem trudne mecze z Cieszynem i Prudnikiem.  Fot.   ZBIGNIEW MARSZAŁEK
Tyskich koszykarzy czekają niebawem trudne mecze z Cieszynem i Prudnikiem. Fot. ZBIGNIEW MARSZAŁEK
Koszykarze MOSM rozegrali piątą kolejkę spotkań w III lidze i są jedyną drużyną bez porażki. Tym razem zwyciężyli Carbo/AZS Gliwice 81:72. Tego meczu obawiali się chyba wszyscy w Tychach, bowiem z powodu kontuzji ...

Koszykarze MOSM rozegrali piątą kolejkę spotkań w III lidze i są jedyną drużyną bez porażki. Tym razem zwyciężyli Carbo/AZS Gliwice 81:72.

Tego meczu obawiali się chyba wszyscy w Tychach, bowiem z powodu kontuzji (złamany palec) nie mógł zagrać Tomek Bzdyra. Co oznacza strata tego zawodnika, nie trzeba tłumaczyć.

- Z konieczności zaczęliśmy w zmienionym składzie i musiało minąć trochę czasu, zanim drużyna złapała właściwy rytm - powiedział trener Edward Feith. - Zespół z Gliwic ma wysokich zawodników, toteż zdawaliśmy sobie sprawę, że o sukcesie przesądzi gra pod tablicami

Rozwój sytuacji na parkiecie początkowo rzeczywiście nie wróżył tyszanom niczego dobrego. Rywale prowadzili już 14:5, ale w miarę upływu czasu udało się zniwelować dystans. Jednak dwie pierwsze kwarty były bardzo wyrównane. Pierwszą MOSM wygrał 22:21, a drugą 22:19.

- Był to ciekawy i emocjonujący mecz - dodał trener Feith. - Pochwały należą się całej drużynie, ale chciałbym wyróżnić Łukasza Kaczmarskiego, którego pojawienie się parkiecie spowodowało, iż zespół zaczął grać skuteczniej w obronie. Łukasz zaliczył sporo zbiórek, przyczyniając się do bardziej skutecznej grze w kolejnych kwartach.

Paweł Olczak kolejny raz zaliczył granicę 30 "oczek", będąc najskuteczniejszym zawodnikiem tyskiej drużyny. Trzecią kwartę tysznie wygrali 22:13, ale w czwartej lepsi okazali się rywale, zwyciężając 19:15.

Mecze koszykarskie przy al. Bielskiej dostarczają nie tylko emocji, ale także innych wrażeń. Po raz pierwszy koszykarzy zagrzewały do walki czirliderki i mamy nadzieję, że tak już będzie teraz podczas każdego spotkania. W każdym razie zawodnicy (nie mówiąc o kibicach) byli tego samego zdania.

Tyszanie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, sięgając po punkty nie tylko w meczach ze słabszymi zespołami, ale także z faworytami. Tak było niedawno w Dąbrowie Górniczej, gdzie parkiet miejscowego MMKS jest naprawdę gorący. Oby tak dalej. W najbliższej kolejce tyszan czeka nieco słabszy rywal - AZS/MOS Katowice. Do zakończenia pierwszej rundy sezonu zasadniczego pozostały cztery kolejki spotkań.

W meczu z Carbo/AZS punkty dla MOSM zdobyli: Olczak 30, Jaremko 14 (2), Rojek 11, Pruksa D. 5 (1), Białkowski 5 oraz Kaczmarski 14 (1), Firlej 2.