Nowe centrum samochodowe AAA AUTO w Krakowie

Partnerem cyklu jest AAA AUTO

Sieć centrów samochodowych AAA AUTO otworzyła dziś w Krakowie swój nowy oddział o powierzchni 15 900 m2., który po sześciu latach działalności zostało przeniesione z mniejszej lokalizacji. AURES Holdings kontynuuje tym samym plan ekspansji, który w ramach Grupy dotyczy głównie Polski. Łącznie AURES Holdings, operator sieci AAA AUTO i Mototechna, posiada 12 oddziałów w Polsce i ponad 60 salonów lub centrów serwisowych we wszystkich pięciu krajach, w których prowadzi działalność. We wszystkich krajach firma oferuje łącznie 12 000 samochodów. W uroczystości otwarcia, której gospodarzami była najpopularniejsza w Polsce samochodowa para, państwo Joanna i Włodzimierz Zientarscy oraz Karolina Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, która zarządza siecią AAA AUTO. W ceremonii przecięcia wstęgi uczestniczyła też Natalia Tomczyk, influencerka i ambasadorka AAA AUTO w Polsce.

AAA AUTO otwiera nowe, kompleksowe centrum sprzedaży, odkupu i finansowania przy ulicy Pasternik 69 w Krakowie. Oddział o łącznej powierzchni sięgającej niemal 16 000 m2 będzie stopniowo oferował do 600 samochodów, czyli pięciokrotnie więcej niż w pierwotnym oddziale. Do obsługi klientów wykorzystanych zostanie ponad 550 m2 nowoczesnych biur. Oddział, który dotychczas znajdował się w innej lokalizacji przez 6 lat, nie był już w stanie sprostać stale rosnącemu popytowi.

„Po wielu latach Autocentrum znajduje się teraz w nowoczesnej siedzibie przygotowanej zarówno dla klientów, jak i pracowników oddziału. Powiększyliśmy przestrzeń dla oferowanych samochodów, która obecnie mieści 600 aut, czyli pięciokrotnie więcej niż pierwotnie. Już dziś mamy do dyspozycji ponad 400 aut” – powiedziała Karolína Topolová,

Dyrektor Generalna i Prezes Zarządu AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci AAA AUTO. „Jesteśmy gotowi zaoferować klientom możliwość zakupu samochodu na kredyt oraz polisy ubezpieczeniowe, w czym pomagają wyszkoleni specjaliści. W całym okresie działalności w Polsce od 2015 do końca sierpnia 2023 roku wielkość sprzedaży AAA AUTO w Polsce przekroczyła pułap 105 000 samochodów” – dodała Karolina Topolová.

Centrum samochodowe AAA AUTO w Krakowie przeznaczone jest dla aglomeracji krakowskiej, liczącej ponad 1,5 mln mieszkańców. „Naszym celem jest Kraków z ponad 800 tys. mieszkańców, jak również miasta takie, jak: Tarnów, Olkusz, Nowy Sącz, Kielce, plus pozostały obszar województwa małopolskiego. W Krakowie chcemy stopniowo dojść do wyniku sprzedaży 400 samochodów miesięcznie. Obsługą klientów i prowadzeniem oddziału zajmie się do 42 pracowników” – kontynuuje Karolína Topolová. Oddział znajduje się w pobliżu drogi prowadzącej do Katowic i autostrady A4.

Krakowski oddział zbudowano w nowej koncepcji biurowej o łącznej powierzchni 550 m2, oferując klientom większy komfort i przyjemniejsze otoczenie. Oddział wyposażono również w sekcję elektromobilności z infrastrukturą ładowania. Do mycia pojazdów oddział wykorzystuje technologię Rebecca 01, która umożliwia recyrkulację zużytej wody – w efekcie można ponownie wykorzystać do 80% ze 180 l wody zużywanej do umycia jednego samochodu. Na dachu zainstalowano elektrownię fotowoltaiczną o mocy 12 kWp, która wydatnie przyczynia się do efektywności energetycznej działalności oddziału.

W województwie małopolskim – podobnie jak w całej Polsce – większość klientów kupuje samochody marki Opel. Najpopularniejszym modelem jest Astra. Gros klientów, bo ponad 73%, wybiera samochody z silnikami benzynowymi, a pozostałe 27% z silnikami diesla. „Klienci w tym regionie na razie nie szukają alternatywnych napędów. Niemniej jednak od początku roku obserwujemy zwiększone zainteresowanie. Możemy się spodziewać, że w ciągu roku popyt znacząco wzrośnie. Jednak liczba egzemplarzy jest wciąż niewielka” – podkreśliła Karolina Topolová. Hitem w Krakowie w tym roku okazały się hatchbacki, a w dalszej kolejności SUV-y i kombi. Aż 79% klientów kupuje samochody z manualną skrzynią biegów, a 21% – z automatyczną. Najpopularniejsze kolory to czarny (19%), szary (18%) i biały (16%). Prawie dwie trzecie samochodów sprzedanych w Krakowie w tym roku było wyposażonych w tempomat. 73,4% klientów stanowili panowie, a 26,6% -- panie.

Grupa AURES Holdings działa od 31 lat. Posiada sieć ponad 60 oddziałów w Czechach, na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech i w Niemczech. W czasie swojego istnienia obsłużyła ponad 2,9 mln klientów. Grupa sprzedaje 90 000 samochodów rocznie i jest największym dealerem samochodów używanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Sprzedaje również samochody używane pod marką Mototechna. Na rynkach zachodnich działa poprzez spółkę Driverama. AURES Holdings jest sygnatariuszem Deklaracji Wspierania Ekonomicznego Wzmocnienia Kobiet i regularnie plasuje się w rankingach Czech Top 100. W 2017 i 2018 r. otrzymała prestiżową nagrodę Superbrands i zajęła 2. miejsce w konkursie European Business Awards 2016/2017. Karolína Topolová, dyrektor generalna i przewodnicząca zarządu AURES Holdings, zajęła 1. miejsce w plebiscycie Top Women of the Czech Republic w 2020 roku w kategorii menedżerek, a rok później weszła do Hall of Fame. W 2022 roku została wybrana przez magazyn Forbes jako TOP CEO i regularnie pojawia się w jego rankingu najbardziej wpływowych kobiet w Czechach. CZECH TOP 100 przyznał jej również nagrodę Management Excellence Award za 25-letni wkład w czeski biznes w 2023 roku. Grupa jest własnością brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nowe centrum samochodowe AAA AUTO w Krakowie - Dolnośląskie Nasze Miasto

Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto