MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Odpust św. Walentego w Bieruniu - zdjęcia. Baloniki, całuski, ale i kolejka do relikwii św. Walentego

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Znakomity zespół Wydziału Promocji UM Tychy w komplecie: Agnieszka Kijas, Magdalena Kutynia i Sylwia Witman
Znakomity zespół Wydziału Promocji UM Tychy w komplecie: Agnieszka Kijas, Magdalena Kutynia i Sylwia Witman Jolanta Pierończyk
Odpust św. Walentego w Bieruniu - 14 lutego - zawsze ipsa die, czyli w dniu, w którym wypada. 14 lutego 2023 to wtorek. Wiele bierunian, jak zwykle, wzięło na ten dzień urlop, bo odpust to odpust, rodzinne przyjęcie musi być. Dla wielu zarówno mieszkańców, jak i przybyszów ten dzień to czas modlitw przy relikwiach św. Walentego.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Wśród odpustowych straganów pomiędzy kościołem św. Bartłomieja i sanktuarium św. Walentego w Bieruniu spotykamy księży tyskich: Janusza Lasoka, Michała Psiuka, Piotra Wojszczyka i o. Emila Pacławskiego. O 8.30 w sanktuarium była specjalna msza w intencji mieszkańców dekanatów tyskich, a tradycją bieruńskiego odpustu jest udział księży z miejscowości, za które odprawiana jest dana msza.

Odpust św. Walentego w Bieruniu - czas pielgrzymów

O godz. 10 była msza w intencji mieszkańców Imielina, Chełmu Śląskiego i Goławca), o trzynastej - w intencji mieszkańców Hołdunowa, Górek i Urbanowic). Na 14.30 zaplanowana jest msza za mieszkańców Lędzin i Krasów, na 16.30 - za narzeczonych, na osiemnastą - w intencji mieszkańców Zakościółka, pracowników i dobrodziejów parafii.

Po mszach jest okazja do ucałowania relikwii św. Walentego. Na tych, którzy zdecydują się na to, za ołtarzem czeka niespodzianka - odkryte i odnowione malowidło z XVIII wieku. Chętnych nie brakuje. Trzeba poczekać w kolejce.

Suma odpustowa o godz. 11.30, jak zwykle, odprawiona jest w kościele św. Bartłomieja. Przewodniczył jej będzie abp Adrian Galbas. O dziewiętnastej rozpoczną się nieszpory odpustowe i modlitwy za zmarłych.

Loteria i konkursy na stoisku "Bieruń ci przaje"

Na stoisku UM Bieruń, przy wejściu do ratusza - stoisko miasta. Jest loteria, są konkursy. Można wygrać walentynkowe gadżety z hasłem "Bieruń ci przaje".

Jak odpust św. Walentegoi, to i słynne bieruńskie całuski, o które można pytać na stoisku odpustowym "Pierniki u Leszka z Podlesia", w delikatesach "Centrum" przy ul. Trochy w Bieruniu Starym, w "Lewiatanie" przy dworcu autobusowym, w sklepie piekarniczym przy ul. Warszawskiej 285 w Bieruniu Nowym oraz w Delikatesach przy ul. Hołdunowskiej 9 w Lędzinach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto