Optymizm spod kosza

(ls)
Tyscy kibice liczą na koszykarzy w białych strojach.
Kolejnym sparingowym rywalem Big Stara Tychy był beniaminek I ligi CKS Czeladź. Tyszanie zagrali dobry mecz, wygrywając 98:80. Rywalizowano nie w czterech, a w pięciu kwartach: 20:17, 26:8, 23:19, 11:20, 18:16.

Kolejnym sparingowym rywalem Big Stara Tychy był beniaminek I ligi CKS Czeladź. Tyszanie zagrali dobry mecz, wygrywając 98:80. Rywalizowano nie w czterech, a w pięciu kwartach: 20:17, 26:8, 23:19, 11:20, 18:16. Był to drugi po powrocie ze zgrupowania sparing (w pierwszym Big Star przegrał z rezerwami Wisły Kraków 63:72). Punkty zdobyli: Koczwara 20, Markowicz 18, Kruk 11, Broda 9, Bzdyra 6, Podulka, Pruksa, Mazanek – po 5, Jagiełka i Rojek – po 4, Olczak – 3.

Polski Związek Koszykówki ustalił, że II liga ruszy 24 września, a zespoły rywalizować będą w dwóch grupach. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca awansują do I ligi, natomiast zespoły zajmujące drugie miejsca rozegrają baraże o wejście do I ligi z drużynami, które w I lidze uplasują się na 13 i 14 miejscu.

W pierwszej kolejce Big Star Tychy zmierzy się na wyjeździe z Doralem Nysa Kłodzko, a w „tyskiej” grupie zagrają ponadto: Resovia – MKKS Rybnik ALBA Chorzów – MMKS Dąbrowa, Korona Kraków – Polonia Przemyśl, MOSiR Krosno – Bobry Bytom, Mickiewicz Katowice – AZS Lublin, Pogoń Prudnik – Sudety Jelenia Góra, Start Lublin – Pogoń Ruda Śląska.