Osoby o nieustalonej tożsamości w Polsce
Być może widziałeś którąś z tych osób lub posiadasz na jej temat jakiekolwiek informacje? Jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z Fundacją ITAKA.
Możesz to zrobić:
- dzwoniąc pod numer 22 654 70 70 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-17:00 oraz w każdą sobotę i niedzielę w godz. 9:00 - 13:00),
- wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected] lub na adres Fundacja ITAKA, 00-958 Warszawa 66, skr. pocztowa 127.
Osoby NN (o nieustalonej tożsamości)
Fundacja ITAKA pomaga osobom, które z powodu różnych kolei losu – np. wypadku, choroby – straciły swoją tożsamość. Sprawdź naszą galerię zdjęć i zobacz, czy któraś z osób nie wydaje Ci się znajoma. Jeśli rozpoznasz w kimś swojego dawnego sąsiada, członka rodziny bądź znajomego, prosimy, skontaktuj się z Fundacją. Możliwe, że jest to osoba jednocześnie poszukiwana przez rodzinę jako zaginiona.
Kto to jest osoba NN?
Zgodnie z § 2 ust 1 pkt 6 wymienionego zarządzenia jest to osoba (zwana N.N.), której dane personalne są nieznane, niepełne lub niewiarygodne.
Zdarza się, że do szpitala trafiają osoby, które uległy wypadkowi i nie odzyskały przytomności lub są świadome, ale doznały obrażeń, które spowodowały utratę pamięci.
Co zrobić, jeśli spotkamy osobę, która nie pamięta, kim jest?
Prosimy o wykonanie kilku prostych czynności: sprawdzenie Bazy Danych Osób Zaginionych Fundacji Itaka, powiadomienie policji i przesłanie do ITAKI zdjęcia i danych osoby. Nie zajmie to dużo czasu, a dzięki temu osoba NN ma szansę na powrót do domu.
Za pomocą bazy można sprawdzić, czy pacjent, który trafił do szpitala bez dokumentów, albo którego w szpitalu nikt nie odwiedza, nie jest przypadkiem poszukiwany jako osoba zaginiona.
Zgłoszenie osoby NN policji
Przyjmując zgłoszenie osoby NN, policja ma obowiązek zebrać wszystkie informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości tej osoby. Wymagane jest także zdjęcie osoby NN.