Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park wodny w Tychach. Kąpiele piwne i inne atrakcje

Jolanta Pierończyk
Park wodny w Tychach. Strefa saun
Park wodny w Tychach. Strefa saun Wizualizacja
Park wodny w Tychach jest na etapie prac w strefie wypoczynku. Będą tam w przyszłości kąpiele piwne, jaskinia solna, tężnie i sucha sauna fińska, a także grota śnieżna z całorocznym naśnieżaniem i temperaturą minus 15 stopni Celsjusza.

W tej chwili najintensywniejsze prace w aquaparku koncentrują się w strefie wypoczynku. Montowane są okna, murowane ściany. Potem przyjdzie czas na projektowanie wyposażenia strefy wypoczynku. Jedną z jej atrakcji będą kąpiele piwne.

W mieście słynącym z piwa takiej atrakcji nie może zabraknąć – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, które jest inwestorem budowy aquaparku. – Kąpiele w piwie przyjmą formę kulturalnych seansów znanych ze starożytnych term i łaźni.

„Kąpiele w piwie znane są od starożytności. Już wtedy doceniano witaminy z grupy B w nim zawarte oraz jego pozytywny wpływ na skórę, krążenie i dobre samopoczucie. Kąpiele piwne pomagały w leczeniu i łagodzeniu nerwobóli, problemów żołądkowych, napięcia mięśniowego, chorób śledziony, nadciśnienia, czy też nerwicy. Piwne kąpiele oprócz właściwości typowo zdrowotnych pełnią również rolę kosmetyczną. Skóra staje się odprężona, nawilżona i jędrna, a włosy mniej łamliwe”, czytamy w komunikacie rzecznika Marcina Wysockiego.

Kąpiele piwne w parku wodnym w Tychach odbywać się będą w wannach z drewnianych bali i trwać 30 minut. Podczas tych kąpieli będzie można też raczyć się piwem nalewanym z urządzenia wmontowanego w kontuar kadzi. Zakończeniem seansu będzie odpoczynek na łożu wyścielonym świeżą słomą.

W strefie wypoczynku parku wodnego w Tychach przewiduje się też strefę saun wewnętrznych i zewnętrznych. W pierwszej części będzie można znajdą się jaskinia solna, tężnie i sucha sauna fińska, a także grota śnieżna z całorocznym naśnieżaniem i temperaturą minus 15 stopni Celsjusza.

„Stosowanie zimna w utrzymaniu zdrowia i leczeniu chorób było znane już w czasach Hipokratesa. Dzięki korzystaniu z seansów w niskiej temperaturze następuje uaktywnienie funkcji obronnej organizmu, pobudzenie do pracy organów wewnętrznych i polepszenie przemiany materii”, czytamy w komunikacie rzecznika RCGW.

Obniżyć temperaturę ciała będzie też można w basenie zewnętrznym wyposażonym w bicze i masaże wodne. W tej części będzie również blokowa sauna fińskiej.
W części wypoczynkowej parku wodnego w Tychach znajdzie się również strefa odnowy biologicznej, która zostanie oddana pod wynajem. W bieżącym kwartale ogłoszony zostanie przetarg na zarządcę tej części tyskiego aquaparku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto