Piłkarze ligi okręgowej zakończyli rundę jesienną

MD
W czwartek, 12.11, rozgrywki w rundzie jesiennej zakończyli piłkarze ligi okręgowej. Liderem po 15 kolejkach jest Iskra Pszczyna, która aż o 12 punktów wyprzedza Krupińskiego Suszec i jest coraz bliżej ligowego awansu.

Najwyżej sklasyfikowaną drużyną z powiatu bieruńsko- lędzińskiego jest Stal Chełm Śląski, czyli zespół który po rundzie jesiennej zajmuje czwarte miejsce.

Zadowoleni ze swojej postawy mogą być również piłkarze Unii Bieruń, którzy ostatecznie uplasowali się na siódmej pozycji. Oczko niżej są zawodnicy MKS Lędziny i akurat w przypadku tej drużyny ta pozycja budzi spory niedosyt. Lędzinianie prowadzeni przez Mariusza Polarza liczyli na coś więcej. Skazywana na degradację Pogoń Imielin zajmuje obecnie dwunaste miejsce, mając jednak tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

O spokojniejszej jesieni dla Pogoni zadecydował przede wszystkim ostatni czwartkowy pojedynek z LKS Łąką zakończony zwycięstwem piłkarzy z Imielnia 2:1. A gole, które pozwolą Pogoni spokojniej przygotowywać się do rundy rewanżowej zdobyli Stojak i Cisoń. Pogoń w tym spotkaniu miała mnóstwo szczęścia. Łączanie prowadzili grę, mieli mnóstwo sytuacji, ale ich nie wykorzystali. Z kolei los uśmiechnął się do gospodarzy, którzy najpierw w 83 minucie wyrównali, a już w doliczonym czasie zdobyli zwycięskiego gola.

Interesujące derbowe starcie miało miejsce w Bieruniu Starym, gdzie miejscowa Unia podejmowała MKS Lędziny. Obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli. Po ostatnim starciu nic się nie zmieniło, bo mecz zakończył się remisem 2:2 i sprawiedliwym podziałem punktów. Gole dla MKS zdobyli Matysek i Chmielowiec, z kolei dla Unii trafili Bobla i Latusek. Latusek bramkę zdobył w ostatniej minucie.