Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Pszczynie. Z kontraktem NFZ

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Nie z każdym smutkiem dziecko potrafi sobie samo poradzić. Czasem trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty
Nie z każdym smutkiem dziecko potrafi sobie samo poradzić. Czasem trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty ARC
Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktował usługi psychologiczne dla dzieci i młodzieży. Od 1 kwietnia 2021 można z nich korzystać w pszczyńskiej poradni Błękitnego Krzyża.

Jest to pierwsza placówka medyczna oferująca pomoc psychologiczną ze środków NFZ na terenie naszego powiatu. To kierunek, który jest bardzo potrzebny i mam nadzieję, że przybliży nas także do tego, że na terenie powiatu pszczyńskiego powstanie finansowana przez NFZ poradnia psychiatryczna dla dzieci i młodzieży. Dlatego wspieramy te działania

- mówi Barbara Bandoła, starosta powiatu pszczyńskiego .

W najbliższych tygodniach poradnia skupi się przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów wynikających z przedłużającej się izolacji, a następnie na regularnej psychoterapii dzieci i ich rodzin. Kolejnym krokiem będzie start w konkursie NFZ na prowadzenie poradni psychiatrycznej”, czytamy na stronie starostwa powiatowego w Pszczynie.

Pszczyńska Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży Fundacji Błękitny Krzyż przy Paderewskiego 3 jest przygotowana do udzielania pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży do 18 lat (lub 25 lat w przypadku młodzieży uczącej się). Rejestrować się można tylko telefonicznie (515 804 156) od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Nie ma rejonizacji. Po pomoc do naszej poradni mogą się zgłosić mieszkańcy nie tylko Pszczyny, ale również każdej innej miejscowości

- zapewnia Roman Wojnar, dyrektor Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż.

Do dyspozycji dzieci, nastolatków i starszej młodzieży są tu psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi. Każdy problem natury psychicznej zostanie zdiagnozowany, a następnie zacznie się odpowiednia psychoterapia.

Problemy psychiczne dotyczą coraz większej liczby dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wedle szacunków lekarzy sprzed pandemii różnego rodzaju zaburzenia psychiczne miało co piąte polskie dziecko, a po roku nauki zdalnej i izolacji od grupy rówieśniczej tych zaburzeń może być więcej. Nie wolno ich lekceważyć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto